Anandamid w odniesieniu do niedoboru endokannabinoidów

To, jak twoje ciało utylizuje anandamid może być sprawą genetyczną. Jak się okazuje, niektórzy szczęściarze mogą mieć genetyczną predyspozycję, która pomaga im utrzymać wyższy poziom anandamidu. W New York Times, Dr. Richard Friedman, profesor psychiatrii klinicznej w Weill Cornell Medical College, pisze:

Po raz pierwszy, naukowcy wykazali, że genetyczna wariacja mózgu sprawia, że niektóre osoby z natury są mniej niespokojne, lepiej i szybciej potrafią zapominać o strasznych i nieprzyjemnych doświadczeniach.

Ta szczęśliwa genetyczna mutacja powoduje wyższe poziomy anandamidu – tak zwanej cząsteczki rozkoszy i naszej naturalnej marihuany – w mózgu.

Mutacja blokuje pewien enzym, FAAH, od rozpadu anandamidu. Teoretycznie, zwiększa to cyrkulację endokannabinoidów w organizmie. Zgodnie z tym myśleniem, im więcej anandamidu, tym łatwiej jest ci wyluzować i zrelaksować się.

Niestety, ale szczęściarze wygrali genetyczną loterię, a inni nie. Badania genetyczne opublikowane w JAMA Psychiatry wykazały korelację między depresją a prawdopodobieństwem uzależnienia od cannabis. Ważnym jest, aby pamiętać, że mimo że wielu pacjentów sama leczy się marihuaną, to wczesne dowody wskazują, że genetyka może odgrywać kluczową rolę w sposobie w jaki dana osoba reaguje na leki zawierające cannabis.

W 2008 roku, neurolog i badacz medyczny Dr. Ethan Russo zasugerował, że niektórzy ludzie mogą doświadczać czegoś, co nazwać można niedoborem endokannabinoidów (CECD). Russo przypuszcza, że niedobór endokannabinoidów, takich jak anandamid, może przyczyniać się do poważnych stanów chorobowych. Do tej pory, sprawdza się to najbardziej przy migrenie, fibromialgii i zespole jelita drażliwego.

Jednak, w zaktualizowanym przeglądzie, Russo sugeruje, że zaburzenia równowagi w układzie endokannabinoidowym mogą odgrywać ważną rolę w chorobach takich jak: autyzm, choroba Huntingtona, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba lokomocyjna, zespół stresu pourazowego itd.

Cannabis to naturalna roślina, która obficie zawiera związki lecznicze angażujące się w pracę ECS. THC porusza receptory kannabinoidowe i zastępuje anandamid w mózgu oraz ciele. Działania innych kannabinoidów mogą poprawiać krążenie AEA (CBD). Wszystkie te dowody dostarczają dalszego uzasadnienia, dlaczego cannabis posiada tak wielką wartość medyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.