W krajach gdzie legalna jest marihuana policja ma mniej pracy

Policja na całym świecie spotyka się z niebezpiecznymi sytuacjami każdego dnia. Jednak w państwach, gdzie istnieją przepisy o legalnym wykorzystaniu cannabis, policja dostrzegła ulgę w co najmniej jednym obszarze codziennej walki. Prawa legalizacyjne pomagają złagodzić papierkową robotę i zapewniają więcej czasu na rozwiązywanie poważnych naruszeń. Nowe badania wykazały skuteczność legalizacji w eliminowaniu bezzasadnej pracy policji, a równocześnie w poprawianiu relacji między cywilami i oficerami.

Wśród miłośników cannabis, policjanci zazwyczaj postrzegani są jako wrogowie numer jeden.

Kiedy osoba cywilna złapana jest z powodu naruszenia przepisów ruchu drogowego i oficer stwierdzi, że wyczuł zapach marihuany, ma prawo przeszukać pojazd bez nakazu.

Nowa ankieta przeprowadzona przez Stanford Open Policing Project pokazuje, że tego typu bezprawne przeszukiwania spadły o 50% w Waszyngtonie i Kolorado, odkąd obydwa państwa zalegalizowały rekreacyjną marihuanę w 2012 roku. Badanie przeanalizowało informacje z różnych państw, w tym ponad 100 milionów doniesień policji.

Ucinanie tych bezzasadnych przeszukiwań po pierwsze pomaga urzędnikom w zmniejszaniu pracy papierkowej, a po drugie społeczności – w zyskiwaniu zaufania do egzekwowania prawa.

Według badania, 68% policjantów popiera złagodzenie praw dotyczących marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.