Sposoby na zwiększenie poziomu 2-AG w organizmie

Cannabis to świetny sposób na wspieranie systemu endokannabinoidowego. Istnieją jednak inne sposoby, aby nasze ciało znajdowało się w optymalnym zakresie, który zapewniać będzie zdrowie i dobre wibracje. Oto trzy wskazówki, które mogą pomóc:

1. Dieta

2-AG stworzone jest z tłuszczów. W szczególności, metabolizowane jest z kwasu linolowego. Kwas linolowy występuje powszechnie w konopiach, ziarnach, drobiu i jajach. Kwas ten jest w istocie kwasem tłuszczowym omega-6. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z 2-AG, należy zainteresować się dietą z dużą ilością zdrowych tłuszczów.

Ważne jest jednak spożywanie kwasów tłuszczowych omega-6 w równym stosunku do kwasów tłuszczowych omega-3. Wczesne badania sugerują, że omega-3 pomaga wpływać na ekspresję określonych receptorów kannabinoidowych w mózgu i ciele.

Omega-3 znajduje się w rybach, skorupiakach, nasionach lnu, jajach kur wiejskich. Dowody wskazują, że w uzyskania optymalnego zdrowia endokannabinoidów, omega-3 oraz omega-6 odgrywają ważną rolę.

2. Probiotyki

Chcesz zwiększyć efektywność 2-AG? Badania sugerują, że niektóre probiotyki mogą zwiększać ekspresję receptorów CB2 w jelicie. Zapewnia to ulgę w bólach oraz stanach zapalnych. Bakterią o której mowa, jest Lactobacillus acidophilus, która powszechnie dostępna jest w suplementach probiotycznych.

Jedzenie probiotyków lub żywności o takich właściwościach może również pomóc w utrzymaniu społeczności bakterii żyjących w przewodzie jelitowym. Probiotyki to produkty, które bakterie lubią jeść. Produkty te obejmują między innymi por, karczochy, cebula, czosnek. Dobre jest również jedzenie dużej ilości zielonych liści.

3. Sen

W badaniu z 2016 roku stwierdzono, że niedobór snu powoduje, że poziom 2-AG jest zaburzony. Uczestnicy badania pozbawieniu snu spożywali również średnio o 400 kalorii więcej niż zwykle, w tym wiele potraw bogatych w węglowodany.

Oznacza to, że aby utrzymać zdrowy bilans endokannabinoidów, konieczny jest sen. Bez snu rytm endokannabinoidowy naszego organizmu jest zaburzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.