Zdrowe Aktywności, Które Powodują Zmęczenie

Pewnie zdziwisz się, ale styl życia z dużą ilością treningów i uważnego jedzenia może również powodować uczucie zmęczenia.

Prowadzenie „zdrowego” stylu życia może być satysfakcjonujące, ale także wręcz wyczerpujące. Aby żyć jak najlepiej, ważne jest dla nas znalezienie właściwej równowagi, dawanie sobie przerw i nieprzywiązywanie się do rzeczy zbyt obsesyjnie.

Chociaż możesz robić wszystko dobrze – ćwicząc konsekwentnie, śpiąc przez osiem godzin każdej nocy, jedząc dużo warzyw i zdrowej żywności – nadal możesz czuć się wyczerpany. CNN sporządziło listę zdrowych zachowań, które mogą być męczące, a nawet szkodliwe, gdy są traktowane zbyt restrykcyjne.

• Rezygnowanie z węglowodanów

Węglowodany są zwykle kojarzone z dużą ilością kalorii i zwykle są pierwszą rzeczą, którą należy spożyć podczas stosowania diety. Chociaż niektóre węglowodany zawierają dużo kalorii, są również pomocne w utrzymywaniu nawodnienia i energii. „Na każdy gram węglowodanów zmagazynowanych w organizmie przypada około 2 do 3 gramów wody” – wyjaśniła dietetyk Elizabeth DeRobertis.

Zatrzymywanie wody ma kluczowe znaczenie dla utrzymania energii, dlatego ważne jest, aby spożywać węglowodany bogate w błonnik, takie jak owoce, warzywa i zboża. A jeśli jeszcze tego nie wiesz, rafinowane węglowodany, takie jak pizza, biały chleb i frytki, to nie to samo, co płatki owsiane, komosa ryżowa i makarony pełnoziarniste. Jeden węglowodan wyczerpie twoją energię, a drugi cię odżywi. Czy potrafisz zgadnąć, który jest który?

• Jedzenie zbyt wielu węglowodanów

Prawdą jest również coś przeciwnego: spożywanie zbyt dużej ilości węglowodanów może sprawić, że ludzie poczują się ospali, nawet jeśli mówimy o zdrowych węglowodanach. Te elementy mają tendencję do przekształcania się w cukier po strawieniu, co skłania nasze ciała do produkcji większej ilości insuliny, pozostawiając uczucie zmęczenia, nawet jeśli to, co zjadłeś, było mieszanką owoców, fasoli i innych zdrowych węglowodanów.

Jedzenie to proces prób i błędów; spożywając nowe pokarmy lub nowe kombinacje, miej oko na to, jak się potem czujesz.

• Niekompletna dieta

Niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, wegetarianinem czy mięsożercą, możesz nie otrzymywać wystarczającej ilości witamin i minerałów. Chociaż wiele osób uważa, że żelaza i witaminy B12 brakuje głównie weganom i wegetarianom, prawda jest taka, że ​​wiele osób ma problemy z wchłanianiem tych składników odżywczych. Ponieważ witamina B12 występuje naturalnie w glebie (nie w mięsie), dobrym pomysłem jest jej uzupełnienie, jeśli uważasz, że możesz mieć niedobór. Podobnie ludzie, którzy stosują dietę wysokomięsną, mogą nadal mieć niedobór żelaza. Jeśli nie czujesz się dobrze, zrób badanie krwi, aby dowiedzieć się, czy brakuje Ci witamin i uzupełnij je jeśli to konieczne.

• Za duża ilość ćwiczeń

Jeśli prowadzisz styl życia, który obejmuje duże ilości ćwiczeń, możesz również czuć się wyczerpany. Być może za dużo ćwiczysz lub nie zjadasz niezbędnej ilości kalorii, aby wspierać swoje codzienne aktywności.

Miej oko na to, jak się czujesz i rozważ ograniczenie treningów lub zjedzenie większej ilości węglowodanów, jeśli czujesz, że Twoje ciało nie czuje się wypoczęte.

• Zbyt mała ilość kalorii

Post i ograniczanie posiłków i przekąsek mogą mieć wpływ na Twoje codzienne samopoczucie. Zamiast odczuwać głód, możesz również doświadczyć dużej senności i zmęczenia. Jeśli o określonej porze dnia czujesz się ospały, spróbuj zjeść zdrową przekąskę, z wystarczającą ilością węglowodanów, białka i błonnika, i monitoruj, jak się później czujesz.

Ta ścisła obserwacja twojego ciała może na początku być trudna, ale pomoże ci lepiej zrozumieć, jak działa twoje ciało i jak stworzyć dietę i styl życia, które będą dla ciebie odpowiednio dopasowane, aby zapewnić ci potrzebne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.