Znalezienie Odpowiedniej Odmiany

Jak znaleźć najlepszą odmianę dla siebie?

„Sativa na pobudzenie, indica na sen” – prawdopodobnie jest to jedna z rzeczy, którą większość osób się uczy. Jednak jest to dość ograniczona informacja, aby określić efekty danej odmiany. W zależności od odmiany i własnej biochemii, sativa może sprawić, że będziesz ziewać na kanapie przez całe popołudnie, podczas gdy indica może sprawić, że będziesz pisać scenariusz filmu o 3 nad ranem.

Wychodząc poza terminy sativa, indica, odmiany marihuany mniej przypominają napoje alkoholowe, a bardziej alchemiczne mikstury. Znalezienie jednego szczepu, który pomaga uspokoić niepokój społeczny lub łagodzi ból pleców, może wydawać się magią. Lub po prostu znaleźć ten, który zapewnia najlepsze efekty za każdym razem.

Zapach

W przypadku konopi, twój nos może wiedzieć więcej, niż myślisz. Jeśli stwierdzisz, że jeden szczep marihuany naprawdę Ci odpowiada, powąchaj jego niespaloną część. Czy pachnie jak świeża skórka cytryny, pole bzu, czy też jest ostry i pikantny? To są terpeny i mają duży wpływ na to, jak czujesz się z każdą odmianą.

Jeśli dana odmiana wywołuje szeroki uśmiech na Twojej twarzy, dowiedz się, który z tych zapachów wydaje się najsilniejszy i poproś swojego dostawcę o odmiany, które mogą pachnieć podobnie.

Lub jeśli poczujesz nową odmianę, która jest szczególnie kusząca, może to oznaczać, że twój nos mówi ci, że są to terpeny, które lubi twój mózg.

Genetyka

Zwrócenie uwagi na to, jak nazywa się szczep, może powiedzieć coś o jego skutkach, ze względu na jego pochodzenie. Na przykład, odmiany Cheese znane są ze swojego serowego zapachu, a także z błogiego i subtelnego działania. Jeśli paliłeś dobry Cheese OG, szukaj wszelkich odmian, które posiadają podobną nazwę. Blue Cheese lub Cheesel mogą być twoją przepustką do tego samego doświadczenia, z kilkoma dodatkowymi efektami, które mogą je poprawić. Jeśli byłeś fanem kreatywnego zastrzyku energii Lemon Skunk, prawdopodobnie spodoba ci się Super Lemon Haze, Lemon Kush lub Lemon Drop.

Hodowca

Równie ważne jak odmiana jest to, kto uprawia roślinę. Lokalni hodowcy zyskają reputację konsekwentnie produkujących pąki wysokiej jakości, więc zapytaj w aptece, czy są jakieś marki kwiatów, które otrzymują wysokie oceny. Podobnie, jeśli znajdziesz odmianę pąków, którą naprawdę lubisz, zobacz, co jeszcze uprawia ten hodowca, który może być podobnej jakości.

Podsumowanie

Gdy już będziesz mieć dobre pojęcie o efektach, które lubisz najbardziej, lub co planujesz robić na haju, udaj się do lokalnej przychodni i powiedz im o swoich preferencjach. Jeśli lubisz być kreatywny, ale odkryłeś, że niektóre odmiany również wywołują u Ciebie niepokój, zapytaj co sprzedawca może ci polecić.

W zależności od indywidualnej chemii ciała, sativy mogą położyć Cię do łóżka, podczas gdy odmiany indica mogą sprawić, że będziesz posiadać więcej energii. Właśnie dlatego znalezienie odpowiedniej odmiany ma ogromne znaczenie, gdy próbujesz zmaksymalizować swoje doświadczenia z konopiami. Kiedy polujesz na nową odmianę, zwróć uwagę na to, jak dobrze pachnie, kto ją wyhodował i z jakimi odmianami jest krzyżowana. Co najważniejsze, dowiedz się, jakie doświadczenie chciałbyś uzyskać na końcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.