Z Dala od Mleka Krowiego

Cóż, zawsze wiedzieliśmy, że roślinne alternatywy mleka to świetny pomysł, ale nie mieliśmy pojęcia jak wielkim fenomenem się one staną i… że stanie się to tak szybko.

Czy wiesz, że alternatywny rynek mleka jest jedną z najszybciej rozwijających się kategorii w naszych supermarketach?

Liczba kupujących alternatywy mleka wzrosła o 24% w ciągu zaledwie jednego roku. Głównym powodem, dla którego ludzie kupują mleko roślinne są powody zdrowotne – ogromna liczba osób w dzisiejszych czasach jest na określonej regułami diecie. Dieta bezmleczna, bezlaktozowa jest bardzo popularna wśród innych głównych nurtów dietetycznych, którymi między innymi są dieta bezglutenowa, niskowęglowodanowa, wysokobiałkowa.

Więc dlaczego taka zmiana?

Oczywiście alternatywy dla mleka, takie jak mleko z konopi są doskonałym wyborem dla osób cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe, ale coraz częściej stają się po prostu pozytywnym wyborem stylu życia dla wielu osób. Są idealne dla wegetarian i wegan, a także zachęcają do zwiększenia świadomości zdrowotnej wśród społeczeństwa. Faktem jest, że tylko 250 mililitrów mleka z konopi zapewnia 50% zalecanego dziennego spożycia Omega 3. To sprawia, że osiągnięcie dziennego celu staje się naprawdę łatwe, zwłaszcza jeśli oprócz tego posypiesz kilkoma łyżeczkami łuskanych nasion konopi poranną owsiankę lub jogurt. Omega 3 jest bardzo ważne, ponieważ wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu, pomaga utrzymać zdrowie układu sercowo – naczyniowego, a także zmniejsza ciśnienie krwi. W tym miejscu wręcz nasuwa się pytanie – dlaczego więc nie zmienić diety w tak łatwy i prosty sposób?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.