Kobiety w ciąży

Czy cannabis jest niebezpieczne dla kobiet w ciąży?

Według ekspertów, tak jak nie ma bezpiecznego poziomu alkoholu, tytoniu lub wielu innych substancji, nie ma określonego poziomu stosowania marihuany, który uważany jest za „bezpieczny” dla kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią.

Więc jaka jest odpowiedź? Nie jest ona jednoznaczna, ale American College of Obstetricians and Gynecologists rekomenduje wstrzymanie się od stosowania cannabis, dopóki dana kobieta nie skończy karmić piersią.

„Mimo że wciąż potrzebujemy większej ilości badań na ten temat, dane, które mamy budzą obawy dotyczące negatywnego wpływu marihuany na rosnący płód” – mówi dr Joseph Wax.

Badania opublikowane w czasopiśmie Psychopharmacology wykazały, że nawet niskie dawki marihuany u ciężarnych szczurów powodują, iż potomstwo posiada trudności w uczeniu się oraz niezwykłe zachowania emocjonalne.

W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku przez naukowców z Pittsburgha, przebadano dzieci w wieku 10 lat, które były narażone na marihuanę podczas ciąży. Stwierdzono, że dzieci te częściej opuszczają szkołę i wykazują wczesne objawy depresji i zaburzeń wagi. Autorzy badania wskazali, że nie potrafią powiedzieć, jak rodzina i środowisko wpisują się w to równanie, zauważając jednak, że możliwym jest, iż matka paląca marihuanę podczas ciąży może po prostu przekazywać swojemu potomstwu predyspozycję do ryzykownych zachowań.

Trwają kolejne badania, ale American Medical Association uważa, iż istnieje wystarczająco dużo dowodów na to, że istnieje ryzyko związane z tym, aby trzymać się twierdzenia, że:

„Stosowanie marihuany podczas ciąży i karmienia piersią stanowi potencjalne zagrożenie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.