Używanie Marihuany z Partnerem

Używanie marihuany z partnerem zwiększa intymność między dwoma osobami.

Naukowcy powiązali nadużywanie alkoholu z wyższym wskaźnikiem przemocy domowej i rozwodów. Ale co wiemy o używaniu marihuany w związkach? Do niedawna niewiele.

W miarę jak legalizacja – a tym samym normalizacja – dociera do całych Stanów Zjednoczonych, socjologowie zaczęli zagłębiać się w bezpośrednie skutki osobistego używania konopi indyjskich. Według nowego badania, w pewnych okolicznościach używanie marihuany może prowadzić do pozytywnych doświadczeń dla par.

Aby lepiej zrozumieć, czy marihuana – stosowana z partnerem lub niezależnie – prowadzi do zwiększonej intymności w krótkim czasie, autorzy badania poprosili 183 par małżeńskich lub żyjących w konkubinacie, które regularnie ją spożywały, o monitorowanie spożycia substancji przez 30 dni. Uczestnicy składali raport za pośrednictwem smartfonów za każdym razem, gdy zaczęli używać konopi indyjskich i ponownie, gdy skończyli.

„Jednoczesne używanie marihuany (partnerzy płci męskiej i żeńskiej używali o tej samej porze) zwiększyło prawdopodobieństwo intymnych doświadczeń zarówno u mężczyzn, jak i kobiet”.

Dodatkowo, uczestnicy każdego ranka składali raport wskazujący, czy mieli „interakcję lub znaczącą rozmowę z [swoim] partnerem, która obejmowała intymność, miłość, czy wsparcie” dzień wcześniej, a jeśli tak, to o której godzinie. Pozwoliło to naukowcom ustalić, czy istnieje korelacja między tym, kiedy uczestnicy używali marihuany, a kiedy doświadczali momentów intymności (nie tylko w kontekście seksu).

W swojej analizie autorzy badania ustalili, że wspólne doświadczenia związane z marihuaną zwiększają prawdopodobieństwo intymności w ciągu dwóch godzin od jej użycia. Ponadto odkryli, że te pozytywne doświadczenia były również bardziej prawdopodobne, jeśli tylko jedna osoba używała marihuany, w porównaniu z żadnym z partnerów zgłaszających jej użycie.

Aby lepiej zrozumieć różnicę między wpływem jednoczesnego i niezależnego używania, naukowcy przeprowadzili drugą analizę, wykorzystując dane dotyczące tego, czy partner był obecny w czasie, gdy dana osoba używała marihuany.

„Wyniki tej analizy… pokazują pozytywne efekty związane z używaniem marihuany w obecności partnera zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet” – napisali.

„Jednak używanie marihuany, gdy partner nie był obecny, ani nie zwiększyło, ani nie zmniejszyło prawdopodobieństwa przeżycia intymności w porównaniu z brakiem używania marihuany” – stwierdzono w badaniu.

Wcześniejsze badania sugerowały, że używanie narkotyków może być znaczącym źródłem stresu dla pary, zwłaszcza jeśli konsumuje tylko jedna osoba. W obecnym badaniu nie znaleziono jednak takich dowodów – chociaż autorzy przyznają, że pary biorące udział w ich badaniu mogą nie przejmować się samodzielnym zażywaniem marihuany przez partnera ze względu na to, jak regularnie ją spożywają.

Oczywiście jest możliwe, że osoby pozostające w relacjach z problematycznymi użytkownikami mogą nie odczuwać tych samych pozytywnych efektów. Jak podkreślają autorzy badania, ich badania z wykorzystaniem codziennych raportów rzucają trochę światła na krótkoterminowe skutki używania marihuany, ale potrzebne są dalsze badania.

Na razie wiemy, że używanie marihuany wydaje się poprawiać seks – przynajmniej w przypadku kobiet. Odrębne niedawne badanie wykazało, że marihuana pozytywnie wpływa na doświadczenia seksualne kobiet na wiele sposobów, w tym na zwiększenie satysfakcjonujących orgazmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.