Mircen: Aromat i korzyści 

Terpeny to nowa granica w konopiach. Do tej pory naukowcy odkryli w zielu ponad 120 różnych terpenów, które pomagają zapewnić niesamowite korzyści, jakie otrzymujemy z konsumpcji.

Spośród tych terpenów najczęstszym w marihuanie jest mircen. Jego aromat, zalety i profil szczepów są bardzo dobrze znane nawet początkującemu konsumentowi. Poniżej znajduje się szczegółowy opis tego terpenu, który pomoże ci dowiedzieć się, w jaki sposób ci konkretnie pomaga, abyś mógł wykorzystać te szczepy do odpowiednich potrzeb medycznych.

Występowanie mircenu

Mircen jest nie tylko najbardziej rozpowszechnionym terpenem występującym w konopiach, ale także jedynym znanym terpenem, który występuje w konopiach częściej niż w jakiejkolwiek innej roślinie występującej w naturze.

Niezależne badanie przeprowadzone przez Szwajcarską Federalną Stację Badawczą ds. Agroekologii i Rolnictwa wykazało, że ten terpen może stanowić do 65% całkowitego profilu terpenowego niektórych szczepów konopi.

Oprócz konopi indyjskich, ten terpen występuje w wielu innych roślinach występujących w przyrodzie. Niektóre z tych roślin to:

• Tymianek (40%)
• Mango
• Trawa Cytrynowa
• Chmiel.

Aromat

Mircen zwykle wydziela silny, ziemisty, piżmowy, „wilgotny” zapach, podobnie jak goździki. Ale w zależności od tego, jakie inne terpeny znajdują się w profilu terpenowym szczepu, ten terpen będzie wytwarzał owocowy aromat z nutami przypraw.

Korzystne efekty

Sam mircen zapewnia niesamowite korzyści, które obejmują:

Zmniejszenie stanu zapalnego; i zmniejszenie przewlekłego bólu (przeciwbólowe). Jednak najciekawszym aspektem mircenu jest to, jak zmieniają się jego efekty w zależności od jego koncentracji. Ten terpen może zapewnić uspokajający efekt „zablokowania na kanapie”, jeśli jego stężenie przekracza 0,5%, lub zapewnić efekt energetyzujący, jeśli jest mniejszy niż 0,5%.

Prowadzono również badania nad potencjałem terapeutycznym leczenia raka. W połączeniu z wysokim poziomem CBD, mircen może pomóc w zmniejszeniu wielkości guzów.

Wskazówka dla palaczy: Mango mają wysoką zawartość mircenu, co zwiększa moc THC. Zjedzenie mango na 45 minut przed paleniem cannabis przeniesie Twój haj na wyższy poziom!

Większość szczepów konopi zawiera mircen, ale szczepy najbardziej obfite w ten terpen to:

• White Widow
• Grape Ape
• Mango
• KushPure
• Kush.

Ze wszystkich terpenów znalezionych w konopiach mircen jest najliczniejszy. Słynące głównie z działania uspokajającego i łagodzącego ból, odmiany bogate w ten terpen są poszukiwane przez pacjentów medycznych na całym świecie. Następnym razem, gdy wybierzesz jeden z tych szczepów, daj mu szansę, aby sprawdzić, czy poczujesz jego wspaniały aromat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.