Badanie kwestionuje związek pomiędzy paleniem marihuany wśród nastolatków i spadkiem IQ

ziolo-ziele-leczy-cbd-thc-medyczna-marihuana-cbd-thc-szusz-suszona-marihuana

Nowa analiza kwestionuje pogląd, że palenie marihuany w okresie dojrzewania może doprowadzić do spadku inteligencji.

Zamiast tego, nowe badanie mówi, że palenie marihuany może być tylko objawem czegoś innego, co jest prawdziwym powodem umysłowego efekt u niektórych respondentów w poprzednich badaniach.

Nie jest jasne, czym jest ten drugi czynnik, powiedział Joshua Isen, autor analizy. Ale młodzież zagrożona paleniem marihuany „prawdopodobnie będzie wykazywać spadek poziomu IQ, niezależnie od tego, czy rzeczywiście ją pali,” powiedział Isen, wykładowca psychologii na Loyola Marymount University w Los Angeles.

Badanie zostało opublikowane w poniedziałek przez Proceedings of the National Academy of Sciences.
Niektórzy ludzie twierdzą, że mózg nastolatków będący w fazie rozwoju narażony jest na szkody związane z użytkowaniem marihuany.

Badany temat jest szczególnie trudny, ponieważ nieetyczne oraz niezgodne z prawem jest wybieranie dzieci do tego typu badań, w celu wykonania porównania. Naukowcy muszą oceniać to, co ludzie robią na własną rękę.

W nowym badaniu, naukowcy zbadali dane, które zostały zebrane z dwóch dużych badań na amerykańskich bliźniakach.Naukowcy skupili się na 3.066 uczestnikach, którzy wypełnili test inteligencji w wieku 9-12 zanim którykolwiek z nich zdążył sięgnąć po marihuanę i ponownie w wieku 17-20.

Naukowcy śledzili zmiany w wynikach testów i badań, i sprawdzali czy te trajektorie były gorsze dla użytkowników marihuany, czy dla osób, które jej nie stosują. Większość testów wykazała brak różnicy między dwoma grupami, ale użytkownicy marihuany wypadli gorzej w testach słownictwa i wiedzy ogólnej niż abstynenci.

W badaniu oceniano również 290 par bliźniąt, w których jedno paliło marihuanę, a drugie nie. Członkowie każdej pary dorastali razem, a 137 par było bliźniętami jednojajowymi, posiadającymi to samo DNA. Podobnie, użytkownicy marihuany nie wypadli gorzej niż wstrzymujące się od palenia bliźniacze rodzeństwo.

Więc, naukowcy doszli do wniosku, że samo palenie marihuany nie jest odpowiedzialne za spadki wyników testów. Jednak Isen zauważa, że badanie nie mówi nic o innych potencjalnych i szkodliwych skutkach palenia marihuany w okresie dojrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.