Stosowanie Marihuany Do Zdrowszego Stylu Życia

Jak wykorzystać medyczną marihuanę do zdrowszego stylu życia?

Medyczną marihuanę można stosować w leczeniu objawów z szerokiego spektrum problemów medycznych. Od raka po depresję, od zespołu stresu pourazowego po HIV/AIDS – potencjał drzemiący w tej małej roślinie jest niesamowity.

Marihuana może przynieść niesamowite rezultaty, jeśli jest właściwie dawkowana, u osób cierpiących na wiele schorzeń. A ponieważ jej zastosowanie jest tak wszechstronne, marihuana medyczna staje się coraz bardziej popularna w przestrzeni wellness, gdzie ludzie szukają naturalnych sposobów na poprawę zdrowia i stylu życia. Medyczna marihuana daje możliwość porzucenia dostępnych bez recepty tabletek i wykorzystania naturalnie występujących substancji chemicznych, które działają w harmonii z systemem chemicznym naszego organizmu, zapewniając lepszy, zdrowy styl życia.

1. Dlaczego marihuana jest zdrowsza niż leki przepisywane na receptę?

Medyczna marihuana jest często uważana za „zdrowszą” niż leki przepisywane przez lekarzy, ponieważ działa na naturalne układy naszego organizmu. Nasze ciała posiadają układ endokannabinoidowy (ECS), który wytwarza kannabinoidy podobne do kannabinoidów występujących w konopiach indyjskich. Anandamid (związek „radości” lub „błogości”) jest naturalną wersją tetrahydrokanabinolu (THC).

Oznacza to, że nasze ciała są znacznie bardziej otwarte i reagują na chemikalia dostające się do organizmu z marihuany w porównaniu do sztucznych substancji chemicznych zawartych w lekach przepisanych przez lekarza.

Tabletki często niosą ze sobą negatywne skutki uboczne, które są fizycznym przejawem tego, że nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie ze swoją siłą. Medyczna marihuana nie powoduje takich skutków ubocznych, ponieważ nasz organizm jest w stanie lepiej przetwarzać i rozkładać substancje chemiczne, ponieważ są one podobne do kannabinoidów, które produkujemy naturalnie.

2. Jak medyczna marihuana może poprawić zdrowie?

Programy dotyczące marihuany medycznej nie są już ograniczone do osób cierpiących na raka. We wszystkich stanach USA realizujących program MMJ panuje ogólna zgoda co do tego, że marihuana medyczna może oferować szeroki zakres korzyści leczniczych i niekoniecznie dotyczy to „poważnej” choroby. Zamiast tego konopie można stosować w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

• Sen

Niezależnie od tego, czy cierpisz na przewlekłą bezsenność, czy też od czasu do czasu nie możesz zasnąć, marihuana medyczna może pomóc Ci zapewnić sobie spokojną noc. Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zmęczenie powoduje, że czujemy się wyczerpani i może sprawić, że nasz organizm będzie bardziej podatny na choroby. Dobry sen pozwala naszemu organizmowi odpocząć i zregenerować siły, dzięki czemu budzimy się wypoczęci i gotowi, aby stawić czoła nowemu dniu. Regularne napady złego snu mogą prowadzić do nasilenia przewlekłego bólu, przyrostu masy ciała i cukrzycy.

Przerwane wzorce snu mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego danej osoby. Dobry sen zapewni szczęśliwszy i zdrowszy styl życia. Konopie indyjskie zawierają ponad 100 kannabinoidów i 200 terpenów, które można dawkować zgodnie z oczekiwaniami danej osoby w stosunku do tego leku.

Dla osób mających problemy ze snem interesujący jest kannabinol (CBN), nazywany czasem śpiącym kannabinoidem. Kannabinol dobrze współpracuje z THC i terpenami, takimi jak mircen, linalol i humulen, w leczeniu bezsenności i pomaga zagwarantować spokojną noc.

• Ból i stany zapalne

W większości krajów wnioskodawca może otrzymać Kartę Medycznej Marihuany w przypadku chronicznych schorzeń bólowych. Dzieje się tak dlatego, że marihuana jest znanym środkiem przeciwzapalnym, który w rezultacie zmniejsza obrzęk i łagodzi ból. Ból ten może wynikać z zapalenia stawów, a także z dowolnej liczby przyczyn bólu przewlekłego, takich jak stwardnienie rozsiane (SM). A może cierpisz na jednorazową kontuzję sportową. Niezależnie od tego, co powoduje ból, medyczna marihuana może pomóc.

Kiedy nasze ciała bolą, poruszamy nimi mniej. Wiemy, że siedzący tryb życia jest generalnie niezdrowy, szczególnie przez dłuższy czas. Dlatego też, jeśli marihuana medyczna jest w stanie złagodzić ból, zmniejszyć stan zapalny i przywrócić organizm do ruchu, jest to świetny sposób na poprawę ogólnego samopoczucia i zachęcenie do zdrowszego stylu życia. W końcu większość ludzi stwierdza, że ich nastrój poprawia się po ćwiczeniach ze względu na wydzielanie endorfin podczas ćwiczeń. Dwie pieczenie na jednym ogniu!

• Problemy trawienne

Coraz częściej diagnozuje się choroby jelita drażliwego i inne schorzenia jelit, w tym chorobę Leśniowskiego-Crohna. Nowoczesna dieta, która może być pełna przetworzonych i standaryzowanych produktów spożywczych, może siać spustoszenie w naszym mikrobiomie jelitowym. Osoby cierpiące na IBD i inne schorzenia wpływające na trawienie czują to na wiele sposobów. Po pierwsze, ich zdolność do cieszenia się codziennym życiem jest znacznie utrudniona. Wychodzenie z domu do miejsc publicznych, gdzie toalety nie są łatwo dostępne, staje się problemem. Jedzenie poza domem w restauracjach może być niezwykle trudne, jeśli nie prawie niemożliwe.

Problemy trawienne to nie tylko problemy fizyczne, ale mogą również negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne ludzi, ponieważ zmniejsza się ich zdolność do cieszenia się życiem. Wczesne badania nad medyczną marihuaną na problemy jelitowe były bardzo obiecujące, gdyż u wielu uczestników projektów badawczych objawy zostały zminimalizowane lub nawet wyeliminowane.

W jelitach znajduje się wiele receptorów kannabinoidowych, ustępując jedynie mózgowi i kręgosłupowi. Aktywacja receptorów kannabinoidowych w jelitach hamuje perystaltykę i wydzielanie kwasu żołądkowego oraz zwiększa spożycie pokarmu, a także zmniejsza stan zapalny związany z IBD.

• Zdrowie psychiczne

Marihuana ma reputację substancji, która wprawia użytkowników w stan zen i relaks. Jest to jedno z najczęstszych założeń, gdy słyszymy słowa „palacz marihuany”. Prawidłowe dawkowanie marihuany pozwala cieszyć się pozytywnymi efektami poczucia większego relaksu, bez uszczerbku dla zdolności poznawczych użytkownika. Osoby cierpiące na stany lękowe i depresję często cieszą się znaczną poprawą nastroju i zmniejszonym poziomem lęku podczas używania konopi indyjskich.

Ogólnie rzecz biorąc, THC powinny unikać osoby cierpiące na problemy psychiczne, chociaż można go stosować w małych dawkach. Osoby cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową lub schizofrenię powinny unikać stosowania THC. Niskie dawki THC mogą pomóc pokonać stres, podczas gdy stosowanie wyższych dawek może wywołać niepokój i paranoję. Tetrahydrokannabiwaryna (THCV) ma działanie przeciwpsychotyczne w małych dawkach, ale psychoaktywne w wyższych dawkach. W porównaniu z bardziej uspokajającym działaniem THC, THCV może mieć bardziej „podnoszący na duchu” lub „energetyczny” efekt, co może czynić go szczególnie przydatnym w leczeniu depresji.

Kannabidiol (CBD) jest znacznie skuteczniejszy w zmniejszaniu lęku. Wiele osób decyduje się na medyczną marihuanę po tym, jak są niezadowoleni z leków na receptę, które albo nie działają, mają negatywne skutki uboczne, albo są tak silne, że tłumią wszelkie emocje, dobre i złe. Marihuana tego nie powoduje, a jej wszechstronność pozwala użytkownikom dawkować według własnego uznania.

3. Nie pal – alternatywne, zdrowsze metody konsumpcji.

Każdy zdaje sobie sprawę, jaki wpływ palenie papierosów ma na nasze zdrowie. Palenie marihuany jest mniej szkodliwe niż tytoń, ale nadal ma negatywny wpływ na nasze płuca. Dlatego jeśli chcesz używać marihuany medycznej do zdrowszego stylu życia, zalecamy wypróbowanie alternatywnych metod jej spożycia.

Większość użytkowników marihuany medycznej nie zażywa jej poprzez palenie. Zamiast tego mogą wybrać niektóre z następujących opcji, które są uważane za zdrowsze:

• Nalewki,
• Oleje,
• Wapowanie,
• Produkty infuzowane,
• Produkty zastosowania miejscowego,
• Maści,
• Mydła,
• Kosmetyki,
• Produkty spożywcze – wskazówka: unikaj produktów spożywczych o dużej zawartości cukru, aby mieć pewność, że są zdrowe,
• Pigułki lub kapsułki,
• Wosk,
• Spraye,
• Plastry przezskórne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.