Picie zbyt dużo kawy może wpływać na jakość haju

Wyniki nowego badania pokazują, że picie dużych ilości kawy może mieć wpływ na jakość haju. Co to dokładnie oznacza dla upalonych kawoszy?

Jeśli jesteś osobą, która spożywa tyle kawy co my – z pewnością powinieneś przeczytać ten artykuł.
Po pierwsze, została postawiona teza; picie dużych ilości kawy (lub czegokolwiek innego z kofeiną) może wpływać na haj.
W nowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Journal of Internal Medicine odkryto, że duże ilości (4 kubki lub więcej) kofeiny we krwi wpływają na sposób, w jaki naturalne endokannabinoidy są wytwarzane w organizmie, a które wchodzą w interakcję z kannabinoidami.

Badanie zostało przeprowadzone przez Northwestern University’s Feinberg School of Medicine.

Naukowcy przyjrzeli się zmianom w metabolitach, które nastąpiły po wypiciu kawy i zauważyli, że szczególnie dobrze zdefiniowano zmiany w endokannabinoidach. Jak się okazuje, kofeina może powodować odwrócenie sposobu w jaki kannabinoidy wchodzą w interakcje z endokannabinoidami.
Nie wiemy jeszcze jak konkretnie wpływa to na haj, możemy tylko wysnuć wnioski o tym fakcie.

Aby przeprowadzić badanie, zespół naukowców wykorzystał wyniki kilkuletniego badania klinicznego dotyczącego skutków picia dużych ilości kawy. Uczestnicy zostali poproszeni o przerwanie picia kawy na miesiąc przed badaniem klinicznym. Przez pierwsze kilka tygodni uczestnicy pili cztery kubki dziennie, a następnie aż osiem (w ostatnie połowie badania klinicznego).

Nie jesteśmy pewni czy wcześniej zauważyliśmy, żeby kawa wpływała w jakikolwiek sposób na jakość haju, a pijemy jej naprawdę dużo. Zawsze po prostu czuliśmy się nieco bardziej pobudzeni. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.