Czym Jest Kwiat Marihuany?

Dzisiaj skupimy się na tym, czym jest kwiat marihuany, jak i dlaczego działa w taki, a nie inny sposób oraz w jaki sposób konsumenci mogą wykorzystać kwiat marihuany, aby żyć zdrowiej.

Biorąc pod uwagę dojrzałość i różnorodność opcji produktów na bazie konopi indyjskich dostępnych na legalnych i medycznych rynkach w całym kraju, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zrozumienie różnych aspektów rośliny marihuany. W końcu pacjent medyczny może mieć straszne kłopoty, jeśli uda się do apteki w poszukiwaniu CBD do THC w stosunku 1:1 i skończy z czymś silniejszym.

Czym właściwie jest kwiat marihuany?

Mówiąc najprościej, jest to część konopi indyjskich, którą ludzie palą od tysięcy lat. Kwiat konopi indyjskich składa się z tak zwanych „pączków” lub „jądek”, które zazwyczaj są mielone i palone.

Dla wielu może być zaskoczeniem fakt, że płeć ma znaczenie, przynajmniej jeśli chodzi o rośliny marihuany i wytwarzane przez nie kwiaty. Żeńskie rośliny marihuany wytwarzają kwiaty najwyższej jakości, co oznacza, że ​​są ogólnie bardziej poszukiwane i pożądane niż rośliny męskie (które mają swoje własne zastosowania).

Jednak jeśli chodzi o kwiaty marihuany przeznaczone do palenia, najlepszą opcją ze względu na ogólną jakość są rośliny żeńskie. Dopóki będą trzymane oddzielnie od roślin męskich, będą nadal produkować najwyższej jakości kwiaty dla konsumentów konopi na całym świecie. Chociaż wciąż toczy się debata, czy w przypadku najwyższej jakości kwiatów lepiej jest mieć rośliny żeńskie dziewicze czy doświadczone seksualnie, nauka nie ma wątpliwości co do roli roślin żeńskich w tym procesie. Ogólnie rzecz biorąc, sensimilla (niezapłodnione, żeńskie pąki bez nasion) jest ogólnie lepsza.

Korzyści ze stosowania kwiatu konopi indyjskich

Istnieje kilka powodów, dla których każdy użytkownik konopi indyjskich, zwłaszcza pacjenci medyczni, nie powinni odrzucać kwiatu konopi na rzecz innych opcji.

• Znajomość użycia

Przede wszystkim niewątpliwie istotna powinna być znajomość. Jeśli podobały Ci się niektóre z najpopularniejszych form konsumpcji marihuany takie jak jointy, blunty, bonga, prawdopodobnie polubiłeś już kwiat marihuany. Z punktu widzenia prostoty i łatwości użycia, kwiat konopi jest jednym z najłatwiejszych sposobów spożywania konopi indyjskich i czerpania z nich korzyści dla pacjentów medycznych.

Palenie działa szybko, dostarczając do organizmu lecznicze i łagodzące ból kannabinoidy szybciej niż większość innych metod, aby szybciej złagodzić objawy poważnych chorób, a ponadto jest to proste. Jeśli chodzi na przykład o skręcanie jointów w domu wystarczy zapalniczka, filtr i bibułki.

Inne formy przyjmowania mają kilka wad. Produkty spożywcze i pigułki mogą zająć dużo czasu zanim odczujesz ich efekty, a ich dawkowanie może być trudne. Koncentraty mogą przytłaczać zarówno pod względem formy spożycia, jak i ogólnej mocy. Kremy z naparem nie sprawdzają się w łagodzeniu bólu w trudno dostępnych miejscach ani u osób z poważnymi problemami z poruszaniem się.

Palenie lub wapowanie kwiatów marihuany to prosty i łatwy sposób na maksymalne wykorzystanie leku, bez wad i trudności związanych z innymi formami przyjmowania.

• Łatwość dawkowania

Skoro już mowa o wadach, warto zauważyć, że kwiat konopi jest znacznie łatwiejszy w dawkowaniu niż jakakolwiek inna forma. Jednak uzyskanie dokładnej liczby kannabinoidów w każdym zaciągnięciu jest dość trudne. Powszechnie wiadomo, że jadalne formy leków mogą być bardzo trudne w doborze właściwej dawki, ale porównajmy inne formy, aby zobaczyć, jak precyzyjnym można być w przypadku marihuany.

W przypadku waporyzatorów na bazie konopi indyjskich musisz mieć pewność, że proporcje kannabinoidów i terpenów są dokładne. Na szczęście wymagania dotyczące testowania poprawiają się, a pomiar spożycia kannabinoidów może być łatwiejszy dzięki wysokiej jakości penów do waporyzacji. Chociaż wskazówki na opakowaniu mogą dać ci przyzwoite pojęcie o tym, ile leku otrzymujesz na jedno zaciągnięcie waporyzatora, wiele czynników, takich jak pojemność płuc, tolerancja i waga, może zmienić tę matematykę.

Dzięki kwiatom marihuany możesz szybko i łatwo odmierzyć ilość konopi, którą chcesz użyć, za pomocą wagi spożywczej, metodą prób i błędów. Jeśli chcesz wiedzieć, ile CBD, THC lub innych kannabinoidów znajduje się w wadze, której używasz, spójrz na wyniki testów. Możesz skorzystać z kalkulatora i pomnożyć wagę przez procent (jeśli jest podany w procentach). Może nie jest to całkowicie dokładne, ale dla wielu waporyzacja lub palenie kwiatów konopi indyjskich jest idealną metodą spożycia, ponieważ efekty są natychmiastowe i znacznie łatwiejsze do kontrolowania w porównaniu z produktami spożywczymi.

• Wszechstronność zastosowań

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wszechstronność kwiatów marihuany. Prawie wszystkie inne formy spożycia, które można kupić w lokalnej przychodni, i tak pochodzą z kwiatu. Ponadto większość z nich jest droższa niż sam kwiat!

Dlaczego więc nie kupić kwiatu i nie zrobić tego, czego szukasz? Jeśli chcesz uniknąć palenia, zawsze możesz postawić na wapowanie lub przygotować własną nalewkę w domu. Wytwarzanie artykułów spożywczych i olejków z konopi indyjskich jest stosunkowo proste i łatwe, a jeśli jesteś oddanym miłośnikiem marihuany, możesz nawet tworzyć własne koncentraty.

Sativa vs. Indica vs. Hybryda

W przeszłości ludzie rozróżniali rodzaje konopi indyjskich na podstawie ich wzorców wzrostu. Sativy są wysokie i duże, a ich wzrost zajmuje do 14 tygodni. Indica jest niska, mocna, a jej wzrost zajmuje do ośmiu tygodni.

Porównali także ich efekty. Sativa jest bardziej umysłowa i energetyczna, zwykle zawiera więcej THC i THCV, podczas gdy indica jest bardziej uspokajająca i relaksująca, z wysoką zawartością THC i CBD. Hybrydy są mieszanką odmian indica i sativa, czerpiąc z obu aspekty wzrostu i efektu.

Jednakże te kategorie to w najlepszym przypadku przybliżone rozróżnienia, a wiele osób twierdzi, że etykiety „sativa”, „indica” i „hybryda” są bez znaczenia. Dzieje się tak dlatego, że testując roślinę pod kątem jej składu chemicznego, znajdziesz więcej podobieństw niż różnic między odmianami indica i sativa.

Wydaje się, że najważniejsze jest środowisko, w którym roślina rośnie. Blue Dream uprawiany w Kalifornii może różnić się od Blue Dream uprawianego w Kolorado, mimo że ma tę samą bazę genetyczną. Dzieje się tak, ponieważ rodzaj gleby, ilość światła słonecznego, wilgotność, wysokość nad poziomem morza i wszelkie inne czynniki środowiskowe mogą wpływać na ilość kannabinoidów i terpenów wytwarzanych przez roślinę. Można to zaobserwować również wtedy, gdy konopie indyjskie występują na wolności.

Na przykład odmiana Kush rosnąca w pobliżu niektórych gór w Indiach będzie rosła jak sativa na małych wysokościach, ale jak indica na większych wysokościach. To powiedziawszy, hodowcy nadal mają możliwość stworzenia własnego rodzaju konopi i hodowania ich pod kątem określonych cech. W szczególności terpeny mogą sprawić, że konkretna odmiana będzie inna (np. Bubblegum czy Blueberry), dzięki czemu zapach i smak mogą zostać przekazane następnemu pokoleniu.

Możesz hodować wszelkiego rodzaju ekscytujące profile kannabinoidów i terpenów, niezależnie od używanej bazy genetycznej; Opracowanie konkretnych profili wymaga jedynie czasu, umiejętności i cierpliwości. Nawet wtedy mogą zmieniać się ze środowiska na środowisko i z pokolenia na pokolenie. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej pamiętać, że rozróżnienia między odmianami indica i sativa są w większości arbitralne. Jedynym faktycznym testem działania danej odmiany są wyniki testu na kannabinoidy i terpeny oraz wypróbowanie jej, aby zobaczyć, jaki wpływ będzie to miało na Ciebie osobiście (biorąc pod uwagę, że metoda spożycia również będzie miała różne skutki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.