Stany Lękowe Wywoływane Przez Marihuanę

Jak radzić sobie ze stanami lękowymi wywoływanymi przez marihuanę?

Lęk jest normalną emocją i każdy odczuwał go przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to tak samo normalne, jak uczucie smutku, szczęścia, zdenerwowania i tak dalej. Ale tak jak w przypadku prawie wszystkiego, jeśli chodzi o ekscesy, nic w nadmiarze nie jest dobre, a nadmierny niepokój może być naprawdę negatywnym doświadczeniem.

W medycynie konopie indyjskie są zwykle przepisywane jako lek na stany lękowe. Jednak nie każda osoba na tym świecie jest taka sama, więc nie wszystko działa tak samo na każdego. To samo dotyczy marihuany i lęku.

Wielu użytkowników konopi indyjskich zgłosiło, że spożywanie marihuany spowodowało u nich uczucie niepokoju, a nawet ataki paniki. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, spróbujmy pomóc Ci znaleźć sposoby radzenia sobie z przykrymi skutkami ubocznymi, jakie powoduje marihuana.

1. Czym jest lęk?

Lęk jest naturalną reakcją organizmu ludzkiego na stresujące sytuacje, która może mieć różny kształt i formę. Kiedy odczuwamy niepokój, odczuwamy strach lub niepokój o to, co nadejdzie, lub niewiedzę, co nadejdzie. To normalne, że odczuwasz niepokój przed rozpoczęciem czegoś nowego, np. pracy lub szkoły, przemawianiem przed innymi ludźmi i innymi sytuacjami.

I chociaż odczuwanie lęku jest całkowicie normalne i stanowi część ludzkiego życia, kiedy lęk zaczyna zakłócać Twoje codzienne życie, powstrzymując Cię od robienia pewnych rzeczy, które zazwyczaj powinieneś być w stanie zrobić, jest to znak, że Twój niepokój wymknął się spod kontroli i potrzebuje interwencji. Niektóre z objawów ogólnego niepokoju to:

• Szybkie tętno,
• Szybki oddech,
• Niepokój lub bezsenność,
• Problemy z koncentracją,
• Zawroty głowy lub oszołomienie,
• Brak tchu,
• Pocenie się,
• Suchość w ustach,
• Uderzenia gorąca lub dreszcze,
• Bezsenność lub niepokój,
• Skrajny strach i zmartwienie,
• Uczucie drętwienia lub mrowienia.

2. Stany lękowe wywoływane marihuaną.

Możemy śmiało stwierdzić, że prawie każdy poczuł lekką paranoję po spożyciu marihuany. Nie jest to nic dziwnego, tym bardziej, gdy jesteś wciąż nowy w świecie konopi indyjskich i martwisz się, że zostaniesz przyłapany na paleniu. Jednak u niektórych osób może to wymknąć się spod kontroli i szybko nasilić się, aż do niezdrowego poziomu. Niektórzy ludzie mogą nawet opisywać to jako ataki paniki, ich ciało jest napięte, przyspieszone bicie serca, może pojawić się pocenie się i drżenie i tak dalej.

Dzieje się tak dzięki kannabinoidom – THC i CBD. Ci goście, którzy dają nam niesamowite efekty marihuany, robią to poprzez wiązanie się z receptorami w układzie endokannabinoidowym w naszych mózgach.

Na przykład, gdy THC dociera do mózgu, może również wywierać wpływ na ciało migdałowate, część mózgu odpowiedzialną za kontrolowanie strachu, stresu i innych emocji. Kiedy w ciele migdałowatym następuje nadmierna stymulacja, może pojawić się uczucie strachu, niepokoju lub stresu.

3. Dlaczego marihuana wywołuje u ciebie stany lękowe?

Ponieważ nie wszyscy są tacy sami, możesz chcieć poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego konopie indyjskie powodują u ciebie uczucie niepokoju, gdy twoi przyjaciele świetnie się po niej bawią?

• Doświadczasz lęku na co dzień

Jeśli po wypaleniu jointa odczuwasz zbyt duży niepokój, najprawdopodobniej jesteś już ogólnie osobą niespokojną. Jeśli potrafisz rozpoznać, że w przeszłości rzeczywiście czułeś się nieco źle, może to być powód, dla którego odczuwasz niepokój związany z marihuaną. Ale czy marihuana nie powinna pomóc Ci uwolnić się od tego niepokoju i zrelaksować się? Cóż, to działa dla wielu ludzi, ale niestety nie dla wszystkich. Zasadniczą częścią jest poznanie siebie na tyle, aby określić, kiedy palenie marihuany będzie służyć Twojemu stanowi psychicznemu.

Konopie indyjskie mają to do siebie, że w naturalny sposób wzmacniają wszelkie emocje, z którymi się spotykamy. Na przykład, jeśli wpadniesz na coś, co wywołuje smutek, jest prawdopodobne, że ten smutek zostanie znacznie wzmocniony. To samo dotyczy niepokoju. Sztuka polega na przekonaniu siebie, że masz władzę i kontrolę nad efektami, jakie daje ta substancja, ponieważ w pewnym sensie tak jest w rzeczywistości. Jeśli więc Ty lub Twój przyjaciel zmagacie się z intensywnym hajem po marihuanie, zanim sprawy wymkną się spod kontroli, przypomnij mu, być może w żartobliwy sposób, aby uspokoić atmosferę, że jeśli zdecyduje się znów poczuć się dobrze, tak się stanie.

• Ilość THC i tolerancja

Innym częstym powodem, dla którego marihuana powoduje niepokój, jest po prostu THC, Twoja tolerancja na niego lub spożyte ilości. Być może nie zdawałeś sobie sprawy, że tym razem paliłeś nieco więcej niż zwykle, lub pąki były szczególnie mocne i zawierały dużo THC.

Tolerancja jest bardzo zróżnicowana w zależności od osoby i zależy od takich czynników, jak płeć, budowa ciała i częstotliwość używania. I chociaż nikt nigdy nie umarł z powodu spożycia zbyt dużej ilości marihuany nauka mówi, że będziesz cieszyć się nią bardziej, jeśli nie przekroczysz własnych limitów.

• Sposób przyjmowania marihuany

Czasami niepokój wywołany przez konopie indyjskie może wystąpić, gdy próbujemy nowych metod jej spożywania. Na przykład działanie produktów spożywczych jest zwykle znacznie silniejsze niż skutki palenia.

Osoby, które po raz pierwszy spożywają jadalne konopie indyjskie, często będą zaskoczone, gdy uczucie haju zacznie się pojawiać, co może spowodować, że poczują się zaniepokojeni i przestraszeni, gdy efekty staną się dla nich zbyt przytłaczające. Jednocześnie osoby jedzące produkty spożywcze z marihuaną mają tendencję do niedoceniania znaczenia obliczania odpowiednich dawek marihuany, które powinny spożywać, co prowadzi do wymienionego wcześniej problemu, jakim jest tolerancja THC lub zbyt wysoki poziom THC.

4. Jak złagodzić stany lękowe wywoływane marihuaną?

Mamy nadzieję, że ku Twojej uldze niepokój związany z marihuaną można dość łatwo uspokoić. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie uczucia niepokoju, zanim zacznie się nasilać.

Kiedy już uda ci się zauważyć swoje emocje, następnym krokiem będzie powiedzenie sobie, że wszystko będzie w porządku, lub może zadzwonienie do przyjaciela, który będzie mógł ci pomóc i omówić wszystko. Czasami w trudnych chwilach wystarczy odpowiednie towarzystwo. Ważne jest, aby nie odczuwać pośpiechu w załatwianiu spraw związanych z ogólnymi emocjami, a nie tylko z lękiem związanym z konopiami indyjskimi. Zdenerwowanie nie jest czymś złym, nie jest przestępstwem i powinieneś dać sobie czas na pokonanie tych uczuć.

Teraz, gdy już jesteś tego świadomy, pamiętaj, że absolutnie zawsze masz kontrolę, jak wspomnieliśmy wcześniej. Dlatego staraj się rozproszyć swój umysł od tych emocji, które cię relaksują.

Jeśli objawy nie ustąpią, spróbuj skupić się na oddechu, wdychając i wydychając powoli i głęboko powietrze. Inną świetną opcją jest wzięcie prysznica lub umycie twarzy zimną wodą.

I na koniec, jeśli wszystko inne zawiedzie, a mamy nadzieję, że tak się nie stanie, niezawodną pomocą jest drzemka.

Podsumowanie

Lęk może być nieco przerażający, ponieważ jest rodzajem miecza obosiecznego – im bardziej próbujesz się go pozbyć, tym bardziej narasta. Nasza najlepsza rada to spróbować płynąć przez emocje, nie stresować się nimi i nie rozpraszać się! I pamiętaj, palenie marihuany nigdy Ci nie zaszkodzi, więc po prostu pozbądź się tego strachu. Są szanse, że w najbliższej przyszłości będziesz się śmiać na wspomnienie lęku związanego z marihuaną, więc naprawdę nie ma się czym martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.