Więcej niż 7 na 10 lekarzy w Nowym Jorku…

Nowe badanie: Więcej niż 7 na 10 lekarzy w Nowym Jorku popiera medyczną marihuanę.

Zdecydowana większość lekarzy uważa również, że opioidy stanowią większe zagrożenie dla zdrowia pacjentów niż marihuana.

Wyniki nowych badań opublikowanych w Cannabis and Cannabinoid Research ujawniają powszechne poparcie dla medycznego stosowania marihuany wśród licencjonowanych lekarzy w Nowym Jorku. Naukowcy z New York University stwierdzili, że 71 procent praktykujących lekarzy w stanie popiera legalizację marihuany.

W ogólnoświatowym badaniu praktykujących lekarzy, 76 procent z nich przyznało, że miało pacjentów którzy poinformowali ich o stosowaniu marihuany do celów medycznych, a 50 procent lekarzy stwierdziło że miało pacjentów, którzy pytali o marihuanę w ciągu ostatniego roku.

Badanie ujawniło również, że 84 procent lekarzy uważa opioidy za większe zagrożenie dla zdrowia pacjentów niż cannabis. Podobnie jak w innych częściach Stanów Zjednoczonych, Nowy Jork dotknął kryzys opioidowy. Zgodnie z najnowszym raportem, New York State Opioid Summary Report, w zeszłym roku odnotowano 1.408 przypadków przedawkowania opioidów.

69 procent lekarzy bierze udział w nowojorskim programie medycznej marihuany ze względu na zalecanie cannabis w dolegliwościach bólowych. Medyczna marihuana jest legalna w Nowym Jorku od 2014 roku, ale od samego początku nie obejmuje zbyt wielu warunków, które kwalifikują się do stosowania jej.

W ankiecie, która składała się z 30 pytań wzięło udział 167 lekarzy, głównie z Nowego Jorku i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.