Spalenie Roślin Składnikami Odżywczymi

Jak wyleczyć rośliny, kiedy doświadczą spalenia składnikami odżywczymi?

W przeciwieństwie do tego, co może myśleć wielu nowych hodowców, podawanie roślinom marihuany ogromnej dawki składników odżywczych nie pomoże im być zdrowszymi. W rzeczywistości podawanie im zbyt wielu składników odżywczych zaszkodzi im, powodując coś, co nazywa się „spaleniem składnikami odżywczymi”.

Poparzenie składnikami odżywczymi

Jeśli twoje rośliny cierpią z powodu oparzeń składników odżywczych, prawdopodobnie będą wykazywać oznaki żółknięcia i pieczenia. Liście mogą stać się kruche, a ich krawędzie zaczną się zwijać.

W zależności od rodzaju składnika odżywczego, który powoduje spalenie, liście mogą również mieć brązowe plamy wokół krawędzi liści.

Spalenie składnikami odżywczymi może wpływać na ogólny stan zdrowia roślin marihuany. Ale może to również prowadzić do złego smaku produktu końcowego. Zioło o chemicznym smaku nie jest wysoce zalecane dla kubków smakowych i zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby zatrzymać spalanie składników odżywczych, zanim będzie za późno. Objawy spalenia składnikami odżywczymi to:

• Brązowienie roślin,
• Nowy wzrost, ale wzrost na uszkodzonej górnej części,
• Brązowienie krawędzi spalonych liści,
• Spalony wygląd środków liści,
• Falowanie liści,
• Mocno zwolniony wzrost roślin.

Faza kwitnienia

Kiedy twoje rośliny marihuany osiągną fazę kwitnienia, wkraczają w najbardziej krytyczny moment w swoim życiu. A to z powodu ich wrażliwości w tym okresie. Jeśli rośliny zostaną uszkodzone w okresie kwitnienia, nie mają nadziei na wyzdrowienie. Jeśli rośliny marihuany właśnie kwitną, poświęć więcej czasu i wysiłku, aby zapewnić im bezpieczeństwo i zdrowie.

Jak dochodzi do spalenia składników odżywczych?

Najczęstszą przyczyną spalania składników odżywczych jest po prostu nadmierne dodawanie składników odżywczych podczas podlewania. Musisz mieć pewność, że używasz tylko składników odżywczych, które są zalecane dla roślin marihuany! Zwróć uwagę, że składniki odżywcze dla pomidorów dobrze współpracują z konopiami indyjskimi. Rzeczywiście, marihuana i pomidory mają pewne cechy wspólne.

Należy również pamiętać, że różne fazy cyklu życiowego rośliny marihuany wymagają różnych kombinacji składników odżywczych. Faza wegetacji i faza kwitnienia wymagają różnych rodzajów składników odżywczych, dlatego należy odpowiednio dostosować harmonogram karmienia. Jeśli zastosujesz się do tych kroków, możesz od razu uniknąć oparzeń składników odżywczych.

Jak naprawić spalenie składnikami odżywczymi?

Jeśli Twoje rośliny rosną w ziemi i podlewasz je ręcznie, używaj czystej wody (bez składników odżywczych) o zrównoważonym pH. Spowoduje to „zresetowanie” twojego podłoża uprawowego i umożliwi korzeniom powrót do zdrowia po problemie, z którym się borykały. Nie martw się, korzenie wykorzystają składniki odżywcze znajdujące się w glebie. Daj im czas na odbudowę, zanim dodasz więcej składników odżywczych. Należy jednak pamiętać, że uszkodzone liście nigdy się nie regenerują. Skoncentruj się na nowych pędach.

W przypadku systemów uprawy w glebie, pH powinno wahać się między 6,2 a 7,0. W przypadku systemów hydroponicznych powinno ono wynosić od 5,5 do 6,5.

Jeśli uprawiasz rośliny w systemie hydroponicznym, będziesz musiał również dodać wodę o zrównoważonym pH. Spowoduje to rozcieńczenie ilości składników odżywczych, które już są obecne. W następnej „diecie” powinno być też mniej składników odżywczych. Postępuj jednak ostrożnie, ponieważ systemy hydroponiczne zawsze wymagają bardziej stopniowej zmiany. Możesz rozważyć zakup miernika TDS, który pomoże regulować/ mierzyć składniki odżywcze znajdujące się w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.