Różnice Między Hydroponiką i Aeroponiką

Kiedy szukasz nowych sposobów uprawy marihuany, powinieneś być w stanie zrozumieć różnicę między tymi dwiema technikami, aby podjąć świadomą decyzję. Hydroponika i aeroponika to obecnie dwie najpopularniejsze metody. Te same elementy, te same narzędzia, ale inny proces. Należy zapewnić sadzonkom w obu tych metodach wystarczającą ilość wody, światła i świeżego powietrza. Będziesz musiał stale monitorować poziomy pH w obu, aby twoje rośliny rosły idealnie. Jeśli jednak chcesz poznać inne sposoby sadzenia, powinieneś dowiedzieć się, czym jest hydroponika i aeroponika.

Hydroponika

Hydroponika to metoda uprawy roślin bez użycia gleby. Wszystkie składniki odżywcze niezbędne do wzrostu są rozpuszczane w wodzie i rozprowadzane do wszystkich części rośliny przez korzenie. Termin pochodzi od greckich słów: „hydro” = woda i „ponos” = praca. W tej metodzie utrzymujesz roślinę lub sadzonkę zanurzoną w podstawowym roztworze odżywczym przez cały okres wzrostu.

W hydroponice stosowana pożywka jest bardzo ograniczona, ponieważ roztwór kapie do pojemników, w których zanurzona jest sadzonka. Nie ma strat pożywki. Podłoże uprawowe stosowane w hydroponice to zwykle perlit, wermikulit, gliniane kamyki lub bloki włókna kokosowego. Hydroponika jest bardziej powszechna niż aeroponika.

Aeroponika

Aeroponika została opracowana w 1942 roku przez W. Cartera. Celem było ułatwienie badania korzeni roślin. W latach 40-tych i 50-tych naukowcy używali aeroponiki do uprawy pomidorów, jabłek, owoców cytrusowych itp. Aby obserwować strukturę ich korzeni i testować ich próg odporności na różne rodzaje pleśni wynikające z nadmiernego nawadniania lub dotkliwej suszy.

W 1983 roku pionier aeroponiki Richard Stoner opracował komercyjny system o nazwie „Genesis Rooting System”, system inspirowany urządzeniem z filmu Star Trek 2. Był to prosty system wymagający tylko jednego zasilacza. i źródło wody. Ponadto środowisko wolne od substratów sprawiło, że technika klonowania stała się dostępna dla każdego hodowcy.

W 1985 roku GTi wprowadziło do systemu drugą generację sprzętu i przemianowało go na „Genesis Growing System”. System umożliwia teraz kiełkowanie nasion i wykorzystuje roztwór w obiegu zamkniętym. W 1986 roku Stoner jako pierwszy wprowadził na rynek świeżą żywność uprawianą aeroponicznie dla dużej krajowej sieci rolnej. Lata 90. to inwestycja NASA w hodowlę roślin w kosmosie i wykorzystanie aeroponiki jako metody uprawy.

Modele NASA

Wynik badań NASA przyczynił się do szybkiego rozwoju obecnie stosowanych systemów. Rośliny rozpoczyna się od sadzonek lub nasion, a następnie zawiesza w powietrzu w komorze zwanej komorą korzeniową. System korzeniowy roślin rozwija się w zamkniętej przestrzeni, w której regularnie spryskiwany jest roztwór bogaty w składniki odżywcze.

Te aeroponiczne systemy uprawy zapewniają czystą, szybką i wydajną produkcję. Uprawy można sadzić i zbierać w tym samym systemie przez cały rok bez przerw i ryzyka zanieczyszczenia. Ponadto stosowanie czystej, sterylnej pożywki pomaga zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób i infekcji.

Główne różnice

Chociaż aeroponika jest częścią hydroponiki, działa nieco inaczej. W tej metodzie podstawowy roztwór odżywczy jest opryskiwany na rośliny i od czasu do czasu. Wzrost sadzonek zależy od podstawowej pożywki.

Stosowanie systemów aeroponicznych zależy od timera zamgławiania pod wysokim ciśnieniem. Daje to systemowi korzeniowemu cenne składniki odżywcze i dużo tlenu. Rezultaty są często wyjątkowe. Rośliny często mają piękne ciemnozielone liście, korzenie są zdrowe, a zbiory obfite.

Mówiąc najprościej, aeroponika rozwija rośliny z korzeniami zawieszonymi w powietrzu w komorze wzrostu, w obiegu zamkniętym. Woda, bogata w składniki odżywcze, jest rozpylana na korzenie roślin, gdy kołyszą się w powietrzu. Drobnoustroje rośliny znajdują się w środowisku bogatym w tlen, co pozwala mikrobom trawić składniki odżywcze i udostępniać je natychmiast układ krążenia rośliny. CO2 krążący w pożywce wzrostowej również poprawia wzrost.

Korzyści uprawy aeroponicznej

Korzenie roślin są spryskiwane pod wysokim ciśnieniem z przerwami „włącz”/ wyłącz”. Ponadto te interwały są ważne, aby uzyskać najlepsze korzyści z uprawy.

• oszczędzanie prądu,
• ograniczenie parowania oraz odpadów
• zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia chorób takich jak zgnilizna korzeni.

Podczas gdy hydroponika jest bardzo popularna, systemy aeroponiczne są kompaktowe. Oferują również bardzo mało konserwacji, aby uzyskać niesamowite rezultaty. Dlatego systemy aeroponiczne są przez wielu uważane za systemy przyszłości jeśli chodzi o uprawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.