Pożyteczna Owady w Uprawie Marihuany

Radzenie sobie ze szkodnikami w uprawie konopi nie jest łatwym zadaniem, ale jest to zło konieczne dla każdego, kto chce produkować obfite pąki marihuany. Szkodniki mogą uszkadzać rośliny tak bardzo, że nie wytworzą one kwiatów, doznają szoku i staną się hermafrodytyczne (samice wytwarzające nasiona) lub wytworzą niskiej jakości pąki. Oczywiście szkodniki w uprawie konopi nie są czymś chcianym, dlatego może cię zaskoczyć informacja, że ​​niektórzy hodowcy faktycznie dodają szkodniki do swoich upraw marihuany.

Pożyteczne owady (zwane również „korzystnymi”, „kontrolami biologicznymi” lub „biokontrolami”) ciężko pracują, aby chronić ogrody przed szkodliwymi szkodnikami, które często atakują ten obszar. Robią to, wykorzystują je jako pożywkę dla swoich młodych, albo wykorzystują swoje ciała jako żywicieli dla aktywności pasożytniczej.

Dlaczego warto korzystać z pożytecznych owadów drapieżnych

Istnieje wiele powodów, dla których warto wykorzystywać pożyteczne drapieżniki w uprawie konopi, poza tym, że są one mniej pracochłonne niż środki zwalczania szkodników działające wstecz. Jednym z najbardziej oczywistych jest fakt, że pożyteczne owady zapewniają wolną od chemikaliów opcję zwalczania szkodników.

Niezależnie od tego, czy są syntetyczne, czy organiczne, pestycydy pozostawiają resztki, które mogą być niebezpieczne lub niekorzystne do spożycia. Biokontrole nie pozostawiają żadnych pozostałości ani żadnych śladów ich obecności (może poza kilkoma zmumifikowanymi zwłokami mszyc, które pokonały).

Pożyteczne owady drapieżne mogą również poprawić zdrowie gleby, zapewniając środowisko życia, w którym rosną rośliny. Niektóre szkodniki, takie jak pasożytnicze nicienie, żyją w glebie, gdzie żywią się każdym szkodliwym szkodnikiem, który do nich trafi. Każdy szkodnik, który spędzi dowolny punkt swojego życia w glebie, prawdopodobnie stanie się ofiarą pasożytniczego nicienia, który zje szkodnika i wyda z powrotem do gleby pożyteczną bakterię. Ta aktywność dodaje do gleby składniki odżywcze i napowietrza ją!

Pożyteczne drapieżniki są również lepsze dla środowiska niż pestycydy. Zarówno syntetyczne, jak i organiczne pestycydy mogą spływać z roślin do cieków wodnych, co może mieć niszczący wpływ na nasze środowisko. Pożyteczne owady zmniejszają zapotrzebowanie na te pestycydy, które mogą pomóc chronić nasze środowisko i sprawić, że uprawa konopi będzie bardziej zrównoważona na dłuższą metę.

Wreszcie, pożyteczne drapieżniki są niezwykle skuteczne, gdy są używane proaktywnie. Pożyteczne owady nie mogą wiele zrobić, aby usunąć infestację, ale zdziałają cuda, zapobiegając ich występowaniu. Kontrole biologiczne pilnie monitorują uprawy, eliminując szkodniki, gdy je znajdą.

Jak włączyć pożyteczne drapieżniki do uprawy marihuany

Pożyteczne drapieżniki można kupić w lokalnych sklepach ogrodniczych lub przez Internet, chociaż prawie zawsze będą one sprzedawane w stanie uśpienia (często przechowywane są przy użyciu lodówki, która ma naśladować chłodniejszą pogodę, która wprowadza je w stan hibernacji). Bez względu na to, skąd pozyskujesz pożyteczne owady, przed wypuszczeniem ich na rośliny należy dokładnie sprawdzić zakup, aby upewnić się, że są one żywe).

Proces aplikacji będzie się różnić w zależności od zastosowanych dobroczynnych korzyści – niektóre mogą być dostarczane w saszetkach do zawieszenia w pomieszczeniu do uprawy, podczas gdy inne muszą być umieszczone bezpośrednio na glebie – i zwykle wymagają wielu aplikacji co kilka tygodni, zwłaszcza gdy są stosowane zapobiegawczo, ponieważ ich źródło pożywienia byłoby rzadkie u młodych osobników.

Rodzaje pożytecznych szkodników dla uprawy marihuany

Istnieje wiele pożytecznych drapieżników, których można użyć w uprawie konopi, z których każdy ma swój własny obszar zainteresowania. Chociaż niektóre atakują konkretne szkodniki, inne mają szersze podejście i dlatego są częściej stosowane. Poniżej znajduje się krótka lista niektórych z najlepszych pożytecznych drapieżników do wykorzystania w domach do uprawy marihuany:

• Biedronki
• Pasożytnicze Osy
• Drapieżne nicienie
• Mikoryza
• Modliszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.