Defoliacja Roślin Marihuany

Podczas uprawy nasion marihuany defoliacja jest metodą, która może zwiększyć plony. Usuwając nadmiar liści, roślina przekieruje swoją energię do pąków. Robiąc to, pozwolisz światłu dotrzeć głębiej i zwiększyć przepływ powietrza. Wszystko to razem może skutkować większymi i gęstszymi pąkami.

1. Defoliacja roślin marihuany.

Defoliacja konopi indyjskich jest metodą kontrowersyjną, ma wiele zwolenników jak i przeciwników.Powodem jest to, że konopie indyjskie wykorzystują liście wachlarzowe w procesie fotosyntezy, więc usuwając je, zmniejszasz obszar, którym roślina może absorbować światło. Metoda defoliacji polega na usuwaniu liści, które mogą przesłaniać pąki oraz w miejscach, gdzie występuje zbyt duża ilość liści blisko siebie.

Chociaż pomysł polega na przekierowaniu energii rośliny z nadmiaru liści do rozwijających się pąków, pozwoli to również pąkom na większą ekspozycję na światło, co zapewni lepszy przepływ powietrza i więcej miejsca dla pąków. Technika ta jest czasami mylona z lollipoppingiem, i chociaż obie polegają na usuwaniu liści, lollipopping polega na usuwaniu liści z dolnych gałęzi, podczas gdy defoliacja oznacza strategiczne usuwanie liści tam, gdzie uznasz to za stosowne, aby zwiększyć plony. Należy pamiętać, że agresywne usuwanie liści spowoduje stres dla roślin, co może zahamować wzrost i obniżyć plony. Pamiętaj też, że liście należy usuwać tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

2. Korzyści przeprowadzania defoliacji.

Zanim przejdziemy dalej, nauka stojąca za defoliacją jest nadal całkowicie nieudowodniona. Ponieważ na całym świecie powoli zaczyna się uchylać niesprawiedliwy zakaz uprawy i rekreacyjnego używania konopi indyjskich, mamy nadzieję, że w nadchodzących latach zaczniemy publikować znacznie więcej recenzowanych badań. Badania te powinny w dużym stopniu pomóc w rozwianiu wszelkich narastających mitów, ale do tego czasu musimy jedynie opierać się na niepotwierdzonych dowodach.

Czy to oznacza, że nie powinniśmy próbować różnych metod uprawy, które wciąż nie są poparte twardą nauką? Absolutnie nie! Chociaż jest to temat kontrowersyjny wśród hodowców, nie ma wystarczającej liczby zwolenników, aby pokazać, że może coś w tym jest. Chociaż korzyści mogą zostać udowodnione w sposób nienaukowy, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś eksperymentował z roślinami i sprawdzał, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Zwolennicy defoliacji twierdzą, że korzyści wynikają nie tylko z wystawienia pączkujących miejsc na więcej światła, ale także umożliwienia lepszego przepływu powietrza w całej koronie. Wiadomo, że niektóre odmiany rosną niezwykle krzaczaste, co samo w sobie może prowadzić do problemów z pleśnią i insektami. Dzieje się tak dlatego, że poziom wilgotności i temperatury może osiągnąć szczyt powyżej pożądanego poziomu, więc usuwając część liści, pozwalasz na znacznie lepszy przepływ powietrza przez całe pomieszczenie do uprawy, co może w dużym stopniu pomóc w utrzymaniu regulacji tych poziomów.

3. Kiedy defoliować rośliny?

Zanim usuniesz choćby jeden liść, upewnij się, że przyniesie Ci to korzyści. Powinieneś mieć minimalną wiedzę na temat uprawy konopi, aby ocenić, czy warto ryzykować swoje zbiory. Hodowcy zwykle usuwają liście w połączeniu z technikami treningowymi, takimi jak Scrog, przywiązywaniem gałęzi lub topping, co ułatwia wiązanie gałęzi.

Zaleca się usuwanie liści tylko w fazie wegetatywnej (chociaż można to zrobić również w pierwszych tygodniach fazy kwitnienia). Usuwanie liści możesz rozpocząć zaraz po tym, jak wejdą w fazę wegetacji, ale lepiej poczekać przynajmniej 1-2 tygodnie, zanim rozpocznie się usuwanie liści. Należy pamiętać, że niektóre odmiany mogą być bardziej wrażliwe niż inne i mogą potrzebować 4-7 dni, aby odzyskać siły i kontynuować normalny wzrost. Usuwając liście automatycznie kwitnących roślin, możesz znacznie zmniejszyć wzrost i plony, więc zachowaj ostrożność.

4. Jak dużo liści usunąć?

Nie da się dokładnie określić, kiedy przestać usuwać liście, będzie to zależeć od ulistnienia Twojej rośliny i tego, co chcesz ostatecznie osiągnąć. Aby mieć pewność, że jej nie stresujesz, powinieneś usuwać 1-3 liście na raz co 4-7 dni lub gdy zauważysz, że całkowicie wyzdrowiała i usuwaj maksymalnie 10-20% wszystkich liści.

Podsumowanie

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych technik HST, bardzo łatwo jest zestresować roślinę defoliacją, usuwanie liści powinno być stosowane wraz z technikami treningowymi.
Jeśli planujesz defoliację w celu zwiększenia plonów, powinieneś najpierw przyjrzeć się innym technikom treningu roślin. Niektóre z tych metod pozwalają również poprawić przepływ powietrza i pozwolić, aby więcej światła docierało do pąków, nie powodując zbytniego stresu dla roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.