Nowe badania pokazują, że po legalizacji marihuany

Nowe badania pokazują, że po legalizacji marihuany stosowanie opioidów znacznie spada.

Nowe badanie przeprowadzone przez American Medical Association pokazuje, że stosowanie opioidów jest niższe w krajach, w których cannabis jest legalne. Co to może oznaczać?

Nowe badanie przeprowadzone przez American Medical Association (AMA) pokazuje, że odsetek stosowania opioidów i nadużywania leków na receptę jest niższy w państwach, w których marihuana jest legalna i dostępna dla pacjentów… chwileczkę – brzmi to bardzo znajomo. Gdzieś to już przecież słyszeliśmy!

Cóż, to jest po prostu kolejne badanie, które mówi, że przepisy dotyczące cannabis wiążą się ze znacznym ograniczeniem przepisywania opioidów przez lekarzy. Wygląda na to, że pacjenci po prostu preferują marihuanę!

W innym badaniu z University of Kentucky i Emory University stwierdzono, że marihuana może być uważana za bezpieczniejszą, nieopioidową alternatywę dla innych leków przeciwbólowych na receptę. Naukowce przyznali, że marihuana nie ma prawie żadnego ryzyka przedawkowania i posiada bardzo niskie ryzyko uzależnienia. W toku badań stwierdzono, że legalizacja była odpowiedzialna za zmniejszenie liczby recept dla opiatów.

Wygląda na to, że legalna marihuana faktycznie zmniejsza wykorzystanie niebezpiecznych dla zdrowia leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.