Czy Azot Dobrze Konserwuje Cannabis?

Od momentu, gdy pąki konopi zostaną odcięte od gałęzi i utwardzone, zegar zaczyna odliczać, aby zapewnić konsumentowi maksymalną świeżość i moc. Wystawienie na działanie powietrza i światła powoduje degradację THC i cząsteczek terpenu zawartych w pąku, co przekłada się na mniej przyjemne doznania po zapaleniu i wdychaniu kwiatu. Dodatkowo, gdy pączek wysycha, palenie jest o wiele trudniejsze. Ponieważ lepsze zioło oznacza stałych klientów, hodowcy i przychodnie zawsze szukają świeżych sposobów na dostarczenie najbardziej wilgotnych pąków na półki w sklepach z cannabis.

W tym wyścigu z czasem niektóre apteki i hurtownie kwiatów decydują się na stosowanie opakowań uszczelnionych gazem azotowym. Ale czy azot ma znaczenie, jeśli chodzi o ochronę marihuany? Czy jest to tylko chwyt marketingowy, który ma dać niektórym producentom przewagę sprzedażową nad konkurencją? A może marihuana uszczelniona azotem to nowy standard, którego konsumenci powinni zacząć wymagać, jeśli chodzi o zapewnienie, że nasza marihuana będzie jak najbardziej świeża?

Co to jest azot i dlaczego jest używany do ochrony marihuany?

Azot, jeden z najbardziej rozpowszechnionych gazów na ziemi, stanowiący 78% naszej atmosfery, jest bezbarwny i bezwonny. Co najważniejsze w przypadku przechowywania konopi indyjskich, jest to niereaktywny gaz obojętny. Azot ma kluczowe znaczenie dla tworzenia ścian komórkowych roślin, dlatego jest stosowany w większości nawozów. W płynnej postaci jest również niezbędny do tworzenia zabawnych imprez na Halloween.

Dlaczego warto używać azotu do przechowywania konopi indyjskich?

Ponieważ jest to gaz obojętny, który nie będzie reagował z innymi cząsteczkami, azot był używany od lat do konserwacji łatwo psujących się towarów podczas ich transportu i przechowywania. Wiele popularnych produktów spożywczych, takich jak chipsy ziemniaczane, jest wysyłanych w pojemnikach lub torbach wypełnionych azotem, a także łatwo psujących się płynów, takich jak wina.

Jednym z powodów, dla których jest tak powszechnie używany, jest to, że azot jest cięższy od tlenu. Z tego powodu azot wypycha lżejszy tlen, gdy jest wpompowany do pojemnika, dzięki czemu tlen nie uszkadza produktu. Obejmuje to konopie indyjskie.

Powodem „hermetyczności” w maksymie „hermetyczność i brak światła” jest to, że tlen jest ostatnią rzeczą, którą chcesz w interakcji z cząsteczkami takimi jak THC. Atom tlenu notorycznie kradnie elektrony ze wszystkiego, z czym się zetknie. Ta reakcja z tlenem, zwana utlenianiem, powoduje rdzewienie metalu, brązowienie pokrojonych jabłek i degradację THC do CBN.

W CBN nie ma nic złego; kannabinol jest niezbędnym kannabinoidem z wieloma korzyściami zdrowotnymi, które wciąż są badane. Wiadomo jednak, że powoduje senność, a jeśli szukasz bardziej psychoaktywnego efektu, chcesz, aby jak najwięcej THC pozostało THC, co oznacza utrzymanie jak największej ilości tlenu z dala od pąków.

Kolejną zaletą stosowania azotu do przechowywania jest to, że w przeciwieństwie do tlenu jest to gaz obojętny. Ze względu na tę stabilność nie będą reagować z cząsteczkami, takimi jak THC, i z czasem ich degradować.

Wypełnianie pojemników azotem powoduje również pozbycie się wszelkich szkodników lub bakterii, które pozostają na pąku, które potrzebują tlenu, aby przetrwać.

Wreszcie, zamknięcie pojemników azotem stwarza pozytywny klimat w opakowaniu. Podobnie jak paczka chipsów ziemniaczanych, tworzy to barierę ochronną wokół pąków, która zapobiega ich zgniataniu lub strącaniu zbyt wielu włosków podczas transportu.

Czy gaz azotowy ma wpływ na przechowywanie marihuany?

Powstaje wiele firm, które dostarczają sprzęt do azotu do użytku osobistego lub zawodowego, więc odpowiedź brzmi: tak. Niektóre firmy sprzedają specjalnie zmodyfikowane wieczka, które pozwalają wdmuchać sprężony azot do słoików, co pomaga zmaksymalizować okres przydatności do spożycia i siłę marihuany. Inne firmy zakładają zbiorniki z azotem do upraw komercyjnych, przechowując duże plony przez miesiące bez zauważalnej degradacji jakości. Jednak to, jak duże znaczenie ma magazynowanie azotu dla przeciętnego konsumenta, jest przedmiotem dyskusji.

Podsumowanie

Podsumowując, azot ma wpływ na przechowywanie i utrzymanie świeżości w czasie. Niezależnie od tego, czy jest to wino, chipsy ziemniaczane czy marihuana, im więcej tlenu wydostanie się z opakowania, tym mniej utleniania przejdzie zawartość, zanim trafi w ręce konsumenta.

Jednak w większości przypadków uszczelnione opakowania z azotem nie wpłyną na doświadczenie przeciętnego konsumenta cannabis. Różnica między pojemnikami uszczelnionymi azotem i niezazotowanymi nie będzie tak zauważalna, jak jakość pąka, która wynika z fachowego przeprowadzenia konswerwacji oraz transportu, a także odpowiednich metod przechowywania i transportu.

Jeśli jesteś zwykłym konsumentem cannabis i decydujesz się na produkt najwyższej jakości, to gaz użyty do pakowania marihuany powinien być brany pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.