To alkohol prowadzi do ciężkich narkotyków nie marihuana

Większość propagandy antykonopnej, którą widzimy dzisiaj nadal opiera się na całkowitej obawie, że stosowanie cannabis spowoduje, że konsumenci sięgać będą po mocniejsze narkotyki.
Nowo wydane badania sugerują jednak, że to nie marihuana jest problemem, ale znacznie bardziej legalna i przystępna substancja – alkohol.

W latach trzydziestych oraz czterdziestych Stany Zjednoczone przeprowadziły kampanię opartą na strachu, w której określono bardzo mocno zagrożenia związane ze stosowaniem cannabis. Szaleństwo, uzależnienie, lenistwo – a to wszystko skutkiem stosowania marihuany.

Przeciwnicy marihuany ostrzegali również, że stosowanie jej prowadzi konsumentów do stosowania cięższych narkotyków, takich jak kokaina czy heroina. Oznaczyli oni cannabis jako „drzwi” do wszystkich innych narkotyków.

Te straszne taktyki spowodowały, że całe pokolenia żyły w obawie, co może się wydarzyć, jeśli ich syn lub córka staną się narażeni na tę straszliwą roślinę, popijając w tym samym momencie alkohol, aby uspokoić rozedrgane nerwy.

Choć dzisiejsza populacja jest bardziej poinformowana niż kiedykolwiek wcześniej, nadal istnieją hipokryci, którzy twierdzą, że marihuana to najbardziej niebezpieczna roślina na naszej planecie.

Jednak nowe badania dowodzą, że marihuana wcale nie prowadzi do cięższych narkotyków, ale robi to inna, bardziej dostępna substancja jaką jest alkohol.

Naukowcy z University of Florida przestudiowali dane na temat stosowania narkotyków wśród 14.577 amerykańskich uczniów szkół średnich. Jeden z autorów badania, Adam E. Barry, powiedział, że celem badań było wyklarowanie błędnych informacji na temat cannabis, w które tak wiele osób nadal wierzy.

„Niektóre z wcześniejszych iteracji zostały wymyślone, dlatego też musieliśmy zbadać całą sprawę.”

Pomimo teorii, która krążyła wśród naszego społeczeństwa, badacze stwierdzili, że to tak naprawdę alkohol prowadzi do cięższych narkotyków. W badaniu aż 72.2 procent respondentów powiedziało, iż co najmniej raz stosowało alkohol, 45 procent tytoń, a 43.4 procent marihuanę.

„Zgodnie z przeprowadzonymi ustaleniami, szkoły powinny poświęcić więcej czasu na edukację na temat niebezpieczeństw związanych z piciem alkoholu, zamiast koncentrować się na taktyce walki z marihuaną, zakładając (błędnie), że pomoże to zmniejszyć wykorzystanie wszystkich innych substancji.”

Ustalenia z tego badania potwierdzają, że to alkohol powinien otrzymać najwięcej uwagi w programach profilaktyki nadużywania substancji w szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.