sklep z feminizowanymi nasionami marihuany i konopi

Palenie cannabis a zdrowie oczu

Palenie cannabis a zdrowie oczu, CannApteka.pl

Cannabis jest od lat stosowane w leczeniu jaskry, a ostatnio zostało połączone w badaniach z ogólną poprawą wzroku. Kiedy palisz marihuanę, THC natychmiast obniża ciśnienie krwi, które prowadzi do rozszerzonych naczyń krwionośnych i zwiększonego przepływu krwi w całym ciele. Naczynia te znajdują się także w oczach i powodują efekt przekrwienia ich.

Więc jaki jeszcze wpływ ma cannabis na oczy?

• Obniżona zdolność widzenia peryferyjnego

Oto co niektóre agencje zajmujące się walką z marihuaną wskazują jako największe niebezpieczeństwo związane z marihuaną, niebezpieczeństwa związane z prowadzeniem samochodu. Wielu kierowców nadmiernie kompensuje to na poziomie nieświadomym, sprawdzając martwe punkty oraz lusterka dokładniej i częściej niż zwykle, bezpiecznie wchodząc w zakręty, zmieniając pasy oraz unikając wypadków. Ale znowu – problem ten ograniczony jest do pierwszej/ drugiej godziny na haju.

• Spowolnione przetwarzanie informacji

Na początku 2017 roku, Jama Opthalmology, czasopismo medyczne publikowane przez American Medical Association (AMA) stwierdziło, że regularne stosowanie pochodnych cannabis może prowadzić do opóźnienia w przetwarzania informacji dotyczących siatkówki. Jednak wszelkie zmiany w funkcji siatkówki są niezwykle małe. Dodatkowo, istnieje wiele większych zagrożeń dla naszej siatkówki, które napotykamy w życiu codziennym.

• A co z uszkodzonymi naczyniami krwionośnymi?

Istnieją również spekulacje dotyczące uszkodzonych naczyń krwionośnych w oku z powodu palenia marihuany. Ze względu na to, że cannabis faktycznie obniża ciśnienie tętnicze i rozszerza naczynia, mało prawdopodobne jest, aby powodowało ich uszkodzenie.

Jednak mocny kaszel oraz kichanie może z pewnością powodować takie krwotoki i wszyscy wiemy, że taki kaszel jest skutkiem palenia cannabis. Więc jeśli chcesz uniknąć dodatkowego stresu po prostu nie zaciągaj się tak mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.