Palenie Cannabis (Marihuany) a Zdrowie Oczu

Cannabis jest od lat stosowane w leczeniu jaskry, a ostatnio zostało połączone w badaniach z ogólną poprawą wzroku. Kiedy palisz marihuanę, THC natychmiast obniża ciśnienie krwi, które prowadzi do rozszerzonych naczyń krwionośnych i zwiększonego przepływu krwi w całym ciele. Naczynia te znajdują się także w oczach i powodują efekt przekrwienia ich.

Więc jaki jeszcze wpływ ma cannabis na oczy?

• Obniżona zdolność widzenia peryferyjnego

Oto co niektóre agencje zajmujące się walką z marihuaną wskazują jako największe niebezpieczeństwo związane z marihuaną, niebezpieczeństwa związane z prowadzeniem samochodu. Wielu kierowców nadmiernie kompensuje to na poziomie nieświadomym, sprawdzając martwe punkty oraz lusterka dokładniej i częściej niż zwykle, bezpiecznie wchodząc w zakręty, zmieniając pasy oraz unikając wypadków. Ale znowu – problem ten ograniczony jest do pierwszej/ drugiej godziny na haju.

• Spowolnione przetwarzanie informacji

Na początku 2017 roku, Jama Opthalmology, czasopismo medyczne publikowane przez American Medical Association (AMA) stwierdziło, że regularne stosowanie pochodnych cannabis może prowadzić do opóźnienia w przetwarzania informacji dotyczących siatkówki. Jednak wszelkie zmiany w funkcji siatkówki są niezwykle małe. Dodatkowo, istnieje wiele większych zagrożeń dla naszej siatkówki, które napotykamy w życiu codziennym.

• A co z uszkodzonymi naczyniami krwionośnymi?

Istnieją również spekulacje dotyczące uszkodzonych naczyń krwionośnych w oku z powodu palenia marihuany. Ze względu na to, że cannabis faktycznie obniża ciśnienie tętnicze i rozszerza naczynia, mało prawdopodobne jest, aby powodowało ich uszkodzenie.

Jednak mocny kaszel oraz kichanie może z pewnością powodować takie krwotoki i wszyscy wiemy, że taki kaszel jest skutkiem palenia cannabis. Więc jeśli chcesz uniknąć dodatkowego stresu po prostu nie zaciągaj się tak mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.