Wpływ marihuany na zdrowie

Czy wiesz, że palenie marihuany sprawia, że ludzie są zdrowsi?

W przeciwieństwie do innych substancji, takich jak alkohol, marihuana nie wpływa negatywnie na twoje zdrowie. W rzeczywistości jest odwrotnie. Stosowanie marihuany kontroluje depresję, zapobiega napadom padaczkowym, a nawet zabija komórki nowotworowe1

• Cannabis pomaga schudnąć.

Jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie robią, gdy chcą być zdrowsi, jest próba schudnięcia. Wiemy, że gdy myślisz o próbach odchudzania, palenie marihuany jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą o której pomyślisz, z jednego powodu: gastro.
Palenie marihuany powodować może napady na jedzenie. Jednak prawda jest taka, że palacze marihuany są zwykle chudsi niż ich niepalący przyjaciele. Więc o co chodzi? O odpowiednią odmianę oczywiście. Cannabis indica zazwyczaj ma tendencję do pobudzania apetytu, a cannabis sativa do zmniejszania go.

• Cannabis pomaga rzucić palenie.

Niektórzy ludzie stosują marihuaną, aby rzucić palenie papierosów, po prostu zastępując tytoń marihuaną. Zasadniczo, zastępują jedną formę palenia drugą.

Ale oczywiście – sukces leży głębiej. Kannabidiol, znany również jako CBD, jak wynika z badań, może faktycznie zmniejszać pragnienie nikotyny. Naukowcy z University College w Londynie odkryli, że CBD wpływa na mózg powodując proces zwany „rekonsolidacją” w którym pozytywne wspomnienia związane z paleniem zostają całkowite zmienione!

• Cannabis chroni przed ciężkimi narkotykami.

Mimo że cannabis często określa się jako substancja prowadząca do stosowania ciężkich narkotyków, działa to całkowicie odwrotnie. Coraz więcej osób na terapii stosuje marihuanę, aby poradzić sobie ze swoim szkodliwym nawykiem.

• Cannabis zwiększa pojemność płuc.

Innym powszechnym i błędnym przekonaniem na temat cannabis jest to, że jest ona szkodliwa dla płuc. Miałoby to jakiś sens, bo w końcu palisz, prawda? No cóż.. nie jest to jednak prawda, okazuje się, że marihuana może przyczynić się do lepszego zdrowia twoich płuc. Badanie przeprowadzone przez Journal of the American Health Association wykazało, że umiarkowani użytkownicy cannabis doświadczają wzrostu pojemności płuc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.