Etapy Uprawy Marihuany 

Marihuana jest bardzo złożoną rośliną w porównaniu do większości, biorąc pod uwagę, że ma różne etapy wzrostu konopi. W przeciwieństwie do innych roślin, które zazwyczaj rosną tylko w słońcu, glebie i wodzie – każdy etap marihuany wymaga własnego, specyficznego protokołu składników odżywczych, światła i warunków środowiskowych, aby przetrwać i rozwijać się. Co sprawia, że ​​znajomość tych etapów wzrostu konopi od samego początku jest o wiele ważniejsza dla ogólnego stanu zdrowia Twoich roślin. Dlatego przygotowaliśmy kompletny przewodnik po etapach uprawy marihuany ze wszystkimi informacjami, które musisz znać, aby odnieść sukces.

Etap kiełkowania

Jak mówi powiedzenie, „wszystko zaczyna się od nasiona”, jak najbardziej odnosi się do etapów wzrostu marihuany. Chyba, że zaczniesz uprawę od szczepek, które są pobierane z roślin w stanie wegetatywnym.

Po pierwsze, upewnij się, że nasiona, które będziesz kiełkować, są zdolne do wykiełkowania. Jeśli nie masz pewności co do jakości lub żywotności nasion, możesz sprawdzić kilka charakterystycznych znaków. Zdrowe nasiona powinny być koloru brązowego z widocznymi paskami i nie powinny być słabe ani białe lub zielone. Jeśli czekasz, aby wykiełkować nasiona lub przechowujesz je do przyszłych upraw, przechowuj je w chłodnej, ciemnej przestrzeni, takiej jak lodówka lub chłodniejsza część domu.

Kiełkowanie nasion sprzyja „wystrzeliwaniu” początkowej sadzonki. Ta początkowa oznaka życia to korzeń palowy rośliny, który utrzyma się w wybranym przez Ciebie podłożu. Podczas gdy niektórzy hodowcy po prostu wrzucają nasiono do gleby i mają nadzieję, że to wypali, kiełkowanie nasion przed etapem zasiania jest najlepszym sposobem, aby zagwarantować, że nasiono ożyje. W fazie kiełkowania nasiona potrzebują ciepłej temperatury, odpowiedniej wilgotności, powietrza, wody.

Jednym z powszechnych sposobów pielęgnowania kiełkowania z uwzględnieniem tych czynników jest metoda wymagająca kilku talerzy lub torebki strunowej i ręcznika papierowego. Lekko zwilż ręcznik papierowy i raz lub dwa razy złóż go na pół. Umieść nasiona w ręczniku papierowym i złóż je na pół. Ręcznik papierowy można następnie umieścić w plastikowej torbie i przechowywać w ciemnym miejscu. Lub między dwoma talerzami.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się, że twoje nasiona wykiełkują w ciągu 3-10 dni. Mniej więcej codziennie sprawdzaj nasiona, aby zobaczyć, czy korzeń palowy się pojawia, a kiedy już się pojawi – możesz przejść do etapu wzrostu sadzonek konopi. Więc omówimy to bardziej szczegółowo, w następnej kolejności.

Etap sadzonki

Aby rozpocząć wzrost sadzonek konopi, umieść wykiełkowane nasiona i korzeń palowy w wybranym podłożu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów idealnie jest użyć małych doniczek do sadzonek z odpowiednim drenażem. Aby to uprościć, wielu hodowców używa kubków solo z otworami w dnie na tym etapie uprawy marihuany.

Gdy nasiono znajdzie się w swoim podłożu, wkrótce wyrosną liścienie, pierwsze owalne liście. Stamtąd, po zapewnieniu optymalnych warunków do wzrostu sadzonek, zauważysz ząbkowany wzrost liści. W ciągu następnych trzech tygodni sadzonka będzie wypuszczać nowe listki, aż wykiełkują liście, które są bardziej rozpoznawalnymi „listkami wachlarzowymi”, których można się spodziewać po roślinach konopi.

Gdy rośliny są we wczesnej fazie sadzenia, konieczne jest zapewnienie środowiska, które zapewni optymalne zdrowie. Ponieważ sadzonki konopi są na tym etapie bardziej wrażliwe, na początek nie będą wymagały tylu składników odżywczych, ale z pewnością skorzystają z następujących:

• Woda o pH w zakresie 6 – 7

Wskazówka dla profesjonalistów: użyj butelki z rozpylaczem do podlewania młodych sadzonek, aby uniknąć nadmiernego podlewania.

• Ciepłe temperatury w zakresie 71 – 80℉
• Wilgotność względna utrzymywana w granicach 65 – 80%.

Jeśli chodzi o oświetlenie, sadzonki konopi korzystają z niższej intensywności światła z niebieskim spektrum, jeśli to możliwe. Jeśli chodzi o cykle świetlne, sadzonki rozwijają się przy 18 godzinach światła i 6 godzinach ciemności, aby zoptymalizować fotosyntezę dla zdrowego, ogólnego wzrostu.
Najlepiej trzymać światła około 24-36 cali od wierzchołka sadzonki, aby uniknąć poparzenia, ale także wystarczająco blisko, aby zapewnić optymalny poziom energii.

Ze względu na delikatny wzrost sadzonek, mogą być one bardzo podatne na pleśń. Aby uniknąć problemów z pleśnią, zaleca się, aby obszar był wolny od nadmiernej wilgoci i tak czysty, jak to możliwe. Wreszcie, wraz z postępem wzrostu sadzonek konopi, poziom składników odżywczych powinien być powoli zwiększany. Ten wzrost składników odżywczych jest niezbędny do przejścia sadzonek w rośliny wegetatywne, które omówimy dalej.

Etap wegetatywny

Wegetatywny etap marihuany może być mniej ekscytujący niż kwitnienie, ale jest równie ważny dla maksymalizacji plonów. Dzieje się tak, ponieważ okres wegetacji spędza się na wzmacnianiu rośliny, aby zapewnić silny, zdrowy wzrost, aby wspierać pąki, które wkrótce będziesz zbierać.

Aby zachować sprzyjające warunki środowiskowe, należy zachować kilka elementów:

• Ciepłe temperatury w zakresie 71 – 79℉
• Wilgotność względna utrzymywana w zakresie 40-60%
• Podlewanie przy poziomach pH od 6 do 7
• Zwiększony przepływ powietrza i CO2.

Częścią procesu wzmacniającego roślinę jest dostarczanie odpowiedniego poziomu składników odżywczych, przy wzroście azotu i ustalaniu regularnego harmonogramu karmienia. Ponadto, będziesz chciał dać swoim korzeniom pomieszczenie do wzrostu, co wymaga przesadzenia twojej rośliny do większej doniczki. Bez przesadzania Twoje korzenie mogą się zakorzenić. Związanie korzeni to stan, w którym korzenie uderzają o bok pojemnika i zaczynają krążyć. Jeśli krążenie będzie kontynuowane, korzenie mogą się zadławić, co znacznie osłabia zdrowie rośliny lub całkowicie ją zabija.

Niektórzy hodowcy przesadzają swoje rośliny do średniej wielkości doniczki, a następnie przesadzają jeszcze raz przed kwitnieniem. Podczas gdy inni będą czekać, aż ich rośliny będą wystarczająco duże, i przesadzą je do ostatecznego rozmiaru pojemnika na kwitnienie tylko raz, unikając dodatkowego kroku. Każda metoda jest odpowiednia, a decyzja ostatecznie zależy od preferencji hodowcy, budżetu lub wielkości pomieszczenia.

W przypadku cykli świetlnych faza wegetacyjna konopi nadal wymaga 18 godzin światła z 6 godzinami ciemności do celów fotosyntezy. Rośliny będą również nadal korzystać z wyższego spektrum światła niebieskiego podczas wzrostu wegetatywnego, co może promować równomierne rozmieszczenie węzłów i jednolitość baldachimu. Ponieważ każdy etap wzrostu marihuany korzysta z różnych widm światła, diody LED szybko stają się preferowaną konfiguracją światła do uprawy ze względu na ich pełne spektrum możliwości.

Chociaż ważne jest, aby uważnie monitorować rośliny na każdym etapie wzrostu konopi, uważne przyglądanie się jest jeszcze ważniejsze w okresie wegetacyjnym, jeśli uprawia się je z nasionami zwykłymi lub niefeminizowanymi. Jak być może wiesz, rośliny konopi są dwupienne, co oznacza, że ​​mogą być płci męskiej lub żeńskiej. Jednak żeńskie rośliny konopi to te, które wytwarzają wysoki poziom kannabinoidów, takich jak THC, które są związane z uprawami wysokiej jakości. Tak więc etap wegetacyjny polega na tym, że hodowcy określają, czy rośliny są żeńskie, czy męskie, odrzucając wszelkie samce, które pojawiają się natychmiast, aby uniknąć zapylenia. Zazwyczaj rośliny pokazują swoją płeć w okolicach 6-tygodniowego oznaczenia w celach informacyjnych.

Podsumowując, etap wzrostu wegetatywnej marihuany trwa zwykle od 4 do 8 tygodni. Ale to, że roślina może rozpocząć kwitnienie w 4 tygodniu – niekoniecznie oznacza, że ​​powinna. W ten sposób możesz zaryzykować uprawę mniejszej rośliny niż pierwotnie zamierzano.

Przejście od wegetacji do kwitnienia będzie zależeć od odmiany, a także od zdrowia lub postury konkretnej rośliny, stąd zmienność w szacowanym zakresie czasowym. Ostatecznie, hodowcy będą decydować, kiedy poszczególne rośliny lub uprawy są wystarczająco duże i silne, aby wesprzeć fazę kwitnienia rosnących ciężkich pąków, sami lub w oparciu o historię odmian.

Etap kwitnienia

Wreszcie dochodzimy do etapu uprawy marihuany, kiedy dzieje się magia – niesławny okres kwitnienia. Etap kwitnienia rośliny rozpoczyna się, gdy inicjowane są cykle świetlne składające się z 12 godzin światła i 12 godzin ciemności. Dzieje się tak na zewnątrz, gdy dni stają się krótsze przed jesienią, a w pomieszczeniach, gdy hodowcy ustalają określone harmonogramy oświetlenia.

W fazie kwitnienia marihuany należy zachować kilka kluczowych czynników:

• Ciepłe temperatury w zakresie 65-79℉
• Wilgotność względna w zakresie 40-50%
• Poziomy pH w zakresie od 6 do 7
• Utrzymaj przepływ powietrza i zwiększ CO2.

Oświetlenie jest intensywniejsze w fazie kwitnienia, a czerwone spektrum jest korzystne dla wzrostu roślin. Rośliny kwitnące również skorzystają na kolejnym zwiększeniu składników odżywczych, a w ostatnich tygodniach wzrost można uzupełnić dodatkiem roztworów „kwitnących”, które mają duże ilości fosforu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.