Wykrywanie i Eliminowanie Szkodników z Uprawy Marihuany 

Jak wykrywać, zapobiegać i eliminować szkodniki i choroby związane z marihuaną?

Szkodniki i choroby związane z konopiami to ciągła walka. Każdy hodowca konopi w pewnym momencie stanie twarzą w twarz ze swoimi przeciwnikami. Szkodniki i choroby, takie jak przędziorki, mszyce oraz inne elementy niszczące uprawy, mogą szybko stać się zmorą każdego hodowcy, jeśli nie zostaną odpowiednio potraktowane.

Jeśli poszukasz w internecie, z pewnością znajdziesz wiele rozwiązań dla swoich problemów. Jednak wiele z nich nie jest tak skutecznych, jak mogłoby się wydawać. Dzisiaj zajmiemy się dokładniejszymi kwestiami, jak skutecznie radzić sobie z wieloma różnymi scenariuszami.

Zrozumienie etapu rozwoju rośliny

Radzenie sobie ze szkodnikami jest zupełnie inne w zależności od cyklu Twojej rośliny. Kiedy twoja roślina jest jeszcze w fazie wegetatywnej, możesz zastosować nieco bardziej „agresywną” taktykę, aby poradzić sobie z problemem. Podczas kwitnienia będziesz musiał być ostrożny i bardziej taktowny, aby nie uszkodzić uprawy.

Kolejnym aspektem, który będziesz musiał wziąć pod uwagę, jest to, jak „organiczne” będą Twoje rozwiązania. Jak wspomniano, gdy w fazie wegetatywnej masz możliwość stosowania pestycydów i fungicydów, niektórzy hodowcy chcą, aby ich wzrost był w 100% naturalny. Tak więc sprowadza się to do twojego własnego etosu.

Stosowanie pestycydów i fungicydów w fazie wegetatywnej to nie koniec świata. Nadal będziesz miał dużo czasu, aby wypłukać roślinę z wszelkich pozostałości przed kwitnieniem. Niemniej jednak omówimy również niektóre „nieinwazyjne” środki dla tych, którzy nie chcą używać żadnych pestycydów w swoich uprawach.

Zanim przejdziemy do szczegółów, jak radzić sobie ze szkodnikami, porozmawiajmy trochę o zapobieganiu ich występowaniu podczas twoich wysiłków na rzecz wzrostu. Szkodniki zwykle pojawiają się, gdy masz skażoną przestrzeń do uprawy. Oznacza to, że zanim zaczniesz uprawiać, musisz posprzątać pomieszczenie i zdezynfekować absolutnie wszystko.

Jeśli masz czystą przestrzeń do uprawy, szanse na pojawienie się szkodników są znikome. Jedynym sposobem, w jaki dotrą do twoich roślin, byłoby wprowadzenie zanieczyszczenia do przestrzeni uprawnej. Dlatego zawsze upewnij się, że nie przyprowadzasz niechcianych gości, zanim zajmiesz się swoimi roślinami. Jeśli pracowałeś na podwórku lub cokolwiek w tym rodzaju, weź prysznic i zmień ubranie przed wejściem do pokoju do uprawy.

Na zewnątrz trochę trudniej jest chronić ogród przed szkodnikami. Istnieje kilka naturalnych rozwiązań zmniejszających prawdopodobieństwo pojawienia się szkodników. Pomocna będzie uprawa kopru i kopru włoskiego wokół twoich roślin konopi. Istnieje kilka innych roślin, które również w naturalny sposób odstraszają owady i szkodniki, i zdecydowanie zalecam przeprowadzenie badań na tych w zależności od rodzaju szkodników, z którymi zwykle się spotykasz.

Radzenie sobie z przędziorkami

Pajączki to paskudne małe stworzenia, które zjedzą twoją roślinę i ostatecznie ją zabiją. Przędziorki wyglądają jak małe, białe pająki, które zwykle chłodzą się pod liściem. Jeśli zauważysz którekolwiek z nich na swoich roślinach, musisz działać szybko. Rozmnażają się niezwykle szybko i jeśli nie zaczniesz aktywnie zwalczać każdego z nich, zabiorą twoje plony.

Jeśli się na nie natkniesz, będziesz musiał przygotować łagodną mieszankę wody z mydłem. Użyj około 3 łyżek mydła do mycia naczyń na galon wody. Następnie użyj gąbki i namocz ją w miksturze, a następnie przystąp do wycierania każdego liścia z osobna. Upewnij się, że pozbędziesz się ich wszystkich.

Powtórz ten proces około sześć dni później, aby pozbyć się plagi. Inną kwestią, o której warto wspomnieć, jest to, że należy przetestować mydło, którego zamierzasz użyć na małej części rośliny, aby upewnić się, że nie uszkodzi samej rośliny.

Możesz również rozważyć użycie naturalnych pestycydów, aby poradzić sobie z nimi, gdy rośliny są w fazie wegetatywnej. Gdyby przędziorki pojawiły się w fazie kwitnienia, metoda mydlana zadziała.

Zwalczanie grzybów

Innym częstym problemem, który występuje, jest grzyb. Najlepszym sposobem na uniknięcie inwazji grzybów jest kontrolowanie wilgotności. Grzyby potrzebują wilgoci, aby się zamanifestować, więc jeśli utrzymasz pomieszczenie do uprawy w czystości i wentylację, nie powinieneś mieć problemu. Jeśli jednak zauważysz grzyby, być może będziesz musiał usunąć określoną część rośliny, zanim się rozprzestrzeni. Weź zainfekowany obszar i spal go lub wyrzuć do plastikowej torby.

Jeśli grzyby zaatakowały korzenie, będziesz musiał wyrzucić całą roślinę. Ponownie, jeśli roślina jest w fazie wegetatywnej, możesz rozważyć kilka fungicydów, ale zdecydowanie nie jest to zalecane w fazie kwitnienia. W fazie kwitnienia będziesz musiał pozbyć się zainfekowanych obszarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.