Cannabis to roślina pełna antyoksydantów

Istnieje wiele produktów bogatych w przeciwutleniacze – marchewki, jagody, jabłka, orzechy… lista jest długa. Są to również doskonałe źródła witamin C i E. Jednak marihuana jest znacznie potężniejsza.

Dieta bogata w antyoksydanty zmniejsza ryzyko ciężkich chorób, takich jak rak, choroby serca, artretyzm. Co jeszcze bardziej interesujące, cannabis dzięki swojemu potężnemu działaniu antyoksydacyjnemu, może być kluczem do ochrony ludzi przed chorobami neurogennymi, które niszczą naszą populację.

• Neuroprotekcyjne przeciwutleniacze w marihuanie

Wszyscy jesteśmy świadomi chorób występujących u osób w podeszłym wieku. Zazwyczaj są one o podłożu utraty funkcji nerwowych, powodując choroby neurogenne, takie jak choroba Alzheimera czy demencja.

Uważa się, że potencjalnymi przyczynami tych zaburzeń mogą być uszkodzenia oksydacyjne i coś, co nazywane jest ekscytotoksycznością, oba stany powodowane są przez stres oksydacyjny.

Antyutleniacze obecne w cannabis wykazują fantastyczny potencjał powstrzymywania procesów starzenia, o wiele bardziej niż inne pokarmy bogate w antyoksydanty. Poza tym, CBD zmniejsza zapalenia nerwów, a THC wykazało właściwości poprawiające funkcje mózgowe u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Jeśli uważasz, że możesz skorzystać z terapeutycznych właściwości marihuany, skontaktuj się w tym celu z odpowiednim lekarzem, aby sprawdzić czy kwalifikujesz się do takiego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.