Zadbaj o Siebie

Dbanie o samego siebie nie jest czymś, na co koniecznie potrzebujesz dużo czasu. Oto kilka pomysłów, które pomogą ci zacząć.

Żyjemy w tak zestresowanym świecie, w którym dbanie o samego siebie sprzedawane jest jako hobby. To trochę smutne, ale także dobre, ponieważ bez względu na wszystko, w taki sposób zwracamy więcej uwagi na nasze zdrowie psychiczne.

Dbanie o samego siebie może oznaczać milion różnych rzeczy. Tak długo, jak dana rzecz sprawia, że czujesz się dobrze, może być ona zaliczona do dbania o siebie. Wiele osób za dbanie o siebie uważa ćwiczenia fizyczne, kontakt z rodziną oraz przyjaciółmi, i przeznaczanie czasu na zaspokojenie swoich potrzeb. Ale wielu z nas potrzebuje szybkich metod o zadbanie o swoją głowę w chwilach, kiedy jesteśmy bardzo zestresowani oraz przytłoczeni.

Oto kilka wskazówek na działania, które mogą pomóc ci zadbać o siebie, a które nie zajmują wiele czasu:

• Ćwiczenia oddechowe

Jeśli kiedykolwiek googlowałeś jak poradzić sobie ze stresem lub zadbać o siebie, z pewnością natknąłeś się na ćwiczenia oddechowe. Ćwiczenia oddechowe są najskuteczniejszym sposobem centrowania naszego umysłu do teraźniejszości, pomagając pozbyć się stresu, którego doświadczasz. To także coś, co każdy może zrobić, wystarczy, że nastawisz alarm w telefonie i wybierzesz jedną z metod oddychania na kilka minut.

• Spacer

Chodzenie na spacery pomoże Ci zająć pewną odległość od tego, z czym masz problem, niezależnie od tego, czy jest to kłótnia, czy po prostu utknąłeś w pracy. Spacer może pomóc nabrać dystansu do problemu oraz zmienić twoje nastawienie.

• Rozciąganie

Bieganie lub chodzenie na siłownię może czasami być kłopotliwe i zajmować zbyt wiele czasu, dlatego krótkie rozciąganie pozwoli ci poczuć, jakbyś uprawiał jakąś aktywność fizyczną, spalić kilka kalorii oraz poczuć się dobrze w swoim ciele. Sesja rozciągania, może również pomóc w uzyskaniu bardziej aktywnego stylu życia, zapewniając mnóstwo okazji do relaksu i głębokich oddechów, co, jak mówiliśmy, jest zawsze dobre.

• Słuchanie muzyki

Jeśli potrzebujesz czegoś pozytywnego naprawdę szybko, słuchanie pozytywnej muzyki lub po prostu ulubionych piosenek może pomóc. Jeśli jesteś typem osoby, która lubi tworzyć własne playlisty, przygotowanie jednej playlisty na kryzysowe momenty jest wspaniałym pomysłem. Za każdym razem, kiedy będziesz tego potrzebować, może po prostu włączyć muzykę, która szybko pomoże przywrócić twój dobry nastrój.

• Czytanie książki

Czytanie wymaga pewnej uwagi, powodując odłączenie od tego co aktualnie dzieje się w twoim życiu. Chociaż na początku może się to wydawać dość trudne, im dłużej wytrwasz, tym łatwiej będzie ci puścić te problemy. Dobrym pomysłem jest zdobycie książki posiadającej krótkie opowieści i czytanie ich, gdy potrzebujesz czegoś uspokajającego i satysfakcjonującego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.