Przejdź do sklepu z nasionami marihuany thc-thc.com, gdzie znajdziesz różne odmiany feminizowane i szybko rosnące automaty xxl

Marihuana Zmniejsza Wykorzystanie Opioidów

Marihuana Zmniejsza Wykorzystanie Opioidów, CannApteka.pl

Marihuana zmniejsza wykorzystanie opioidów wśród pacjentów z przewlekłym bólem.

Zwolennicy legalizacji od dawna argumentują, że marihuana stanowi potencjalnie skuteczną opcję leczenia przewlekłego bólu i może służyć jako alternatywa dla środków przeciwbólowych na bazie opioidów – i zgodnie z nową metaanalizą naukową może się to zgadzać.

Analizując dziewięć opublikowanych badań na ten temat, zespół doktorantów z College of Public Health na Uniwersytecie Arizony odkrył, że pacjenci zgłaszali zmniejszenie dawki opioidów o 64-75% w połączeniu z medyczną marihuaną.

„Przegląd ten wykazał znacznie większe zmniejszenie dawki opioidów, zmniejszenie liczby wizyt na izbach przyjęć oraz przyjęć do szpitala z powodu przewlekłego bólu nienowotworowego u osób używających [medycznej marihuany], w porównaniu z osobami, które nie używają dodatkowo [medycznej marihuany]” – napisali autorzy .

„Nastąpiło zmniejszenie o 64% -75% dawki opioidów dla użytkowników MC i całkowite zaprzestanie stosowania opioidów w przypadku przewlekłego bólu nienowotworowego o 32% – 59,3% użytkowników MC, w porównaniu z pacjentami bez dodatkowego stosowania MC”.

Zauważyli jednak, że wady projektowe i inne ograniczenia dostępnych badań uniemożliwiają wyciągnięcie bardziej szczegółowych wniosków. Zespół napisał, że z dziewięciu dostępnych badań obserwacyjnych na ten temat wiele z nich miało „poważne ryzyko” błędu systematycznego z powodu brakujących danych lub złego pomiaru wyników i polegania na raportach własnych pacjentów, podczas gdy innym nie udało się odpowiednio opisać swoich metod badawczych lub „doświadczono brak jasnych celów badania. ”

Marihuana Zmniejsza Wykorzystanie Opioidów, CannApteka.pl

„Uwzględnione badania kohortowe zostały ocenione jako wiążące się z poważnym lub krytycznym ryzykiem błędu systematycznego” – zauważyli autorzy, podkreślając „potrzebę ostrożności w interpretacji wyników”.

Wstępna wersja nowej metaanalizy – „Medyczna marihuana w celu zmniejszenia dawki opioidów w leczeniu przewlekłego bólu nienowotworowego: przegląd systematyczny” – została opublikowana w internecie pod koniec zeszłego miesiąca. Nie była jeszcze recenzowana ani opublikowana w czasopiśmie naukowym.

Oprócz dużego zmniejszenia dawki opioidów w połączeniu z medyczną marihuaną, przegląd wykazał, że 32-59 procent pacjentów z przewlekłym bólem nienowotworowym zgłosiło marihuanę jako substytut opioidów.

„W jednym badaniu odnotowano niewielki spadek średniej liczby przyjęć do szpitala w poprzednim roku kalendarzowym i zmniejszenie średniej liczby wizyt na oddziale ratunkowym w poprzednim roku kalendarzowym u pacjentów, którzy otrzymywali [konopie medyczne] jako dodatek do opioidów w leczeniu przewlekłego bólu nienowotworowego w porównaniu z tymi, którzy jej nie przyjmowali”- stwierdza badanie.

Pomimo braków w danych, zespół badawczy stwierdził, że dowody są „nieco obiecujące”, że konopie indyjskie mogą zmniejszyć używanie opioidów wśród pacjentów z przewlekłym bólem, zwracając uwagę na „uznane właściwości przeciwbólowe” marihuany i ogólnie pozytywne wyniki wcześniejszych badań.

„Dziewięć dostępnych badań zawartych w tym przeglądzie sugeruje, że konopie były skuteczne jako dodatek do opioidów w zmniejszaniu dawki opioidów u uczestników badania” – napisali.

Naukowcy twierdzą, że jedną z największych niewiadomych pozostaje odpowiednia dawka medycznej marihuany, która w niektórych badaniach wahała się od 1,5 do 2000 miligramów. Kolejnym problemem są skutki uboczne: „Żadne z włączonych badań nie omawiało potencjalnych negatywnych skutków używania (medycznej marihuany) jako dodatku do opioidów” – zauważono w nowym artykule.

Aby zająć się lukami w badaniach, autorzy z University of Arizona wezwali do większej liczby eksperymentalnych badań nad używaniem medycznej marihuany w połączeniu z opioidami lub jako substytut opioidów, zwracając uwagę na możliwość uniknięcia tysięcy zgonów związanych z przedawkowaniem opioidów.

„Ponieważ Stany Zjednoczone borykają się z epidemią nadużywania opioidów i poszukują mniej uzależniających alternatyw, pilnie potrzebne są badania, aby ocenić wpływ konopi na przewlekły ból nienowotworowy, a także potencjał zmniejszenia zapotrzebowania na opioidy” – napisali autorzy . „Jeśli okaże się, że konopie są skuteczne w zmniejszaniu przewlekłego bólu nienowotworowego, mogą służyć jako realny substytut opioidów na receptę, łagodząc w ten sposób epidemię opioidów”.

„Dostępność i dostęp do [medycznej marihuany] w stanach, w których obowiązują przepisy dotyczące [medycznej marihuany] oznacza, że ​​pacjenci z przewlekłym bólem nienowotworowym, którzy nie otrzymują ulgi przy zwykłych lekach, mogą rozważyć receptę na [medyczną marihuanę]. Opiekunowie pacjentów mogą zasugerować wypróbowanie [medycznej marihuany] w celu złagodzenia bólu lub uniknięcia niepożądanych skutków ubocznych długotrwałego stosowania opioidów, w tym uzależnienia i uzależnienia ”.

Inne badanie opublikowane na początku tego miesiąca wykazało, że marihuana może złagodzić objawy odstawienia opioidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.