Czy Powinieneś Palić Marihuanę Podczas COVID-19?

Czy powinieneś palić marihuanę podczas wybuchu pandemii COVID-19, kiedy większość swojego czasu (lub nawet cały czas) siedzisz w domu?
Podnieś rękę, jeśli siedzisz w domu i walczysz z ekstremalną nudą i brakiem pewności, co wydarzy się następnego dnia i masz ochotę palić marihuanę każdego dnia.

Cóż, w porządku – jeśli mamy być szczerzy, wiele osób pali marihuanę codziennie nawet w „normalnych” okolicznościach. Marihuana łagodzi wiele doświadczanych przez nas stanów, i sprawia, że z naszego ciała schodzi całe nagromadzone przez noc napięcie. Jednak ze względu na to, że wiele mówi się ostatnio o potencjalnym zdrowiu płuc, warto zastanowić się czy właściwości relaksujące przewyższają potencjalne ryzyko.

„W połowie marca zaobserwowaliśmy dwukrotny wzrost sprzedaży marihuany, co zbiegło się z brakami żywności, środków odkażających i innych artykułów gospodarstwa domowego w sklepach,” mówi Sam Ludwig, prezes Aster Farms, firmy z Kalifornii zajmującej się produkcją kwiatów marihuany. Julia Jacobson, CEO Aster Farms, mówi, że wierzy, że wzrost sprzedaży jest spowodowany dwoma rodzajami pandemicznych klientów.

„Pierwszy to konsument medyczny, który polega na marihuanie ze względu na jej właściwości przeciwbólowe, zmniejszające stres i relaksację. Musi zaopatrzyć się w niezbędne produkty, takie jak żywność, środki czyszczące i, w swoim przypadku, marihuanę. Drugi to nowy konsument, który zmaga się ze stresem i brakiem pewności co wydarzy się następnego dnia, oraz bardzo często – brakiem pracy ze względu na wybuch pandemii.”

Dla osób decydujących się na marihuanę, dobrą wiadomością jest to, że używanie marihuany przynosi wiele korzyści zdrowotnych w walce ze stresem wywoływanym przez nowego koronawirusa – a mianowicie ulgę od bezsenności, lęku i bólu.

Ale bądźmy obiektywni. COVID-19 to wirus, który atakuje mocno nasze płuca, zatem palenie marihuany nie jest obecnie zalecaną przez lekarzy metodą konsumpcji rośliny.

„Palenie marihuany regularnie może prowadzić do wystąpienia przewlekłego kaszlu – dzieje się tak w przypadku każdego dymu drażniącego nasze drogi oddechowe,” mówi. „Ze względu na to, że COVID-19 wpływa przede wszystkim na płuca, jest to szczególnie dobry czas, aby dysponować maksymalnymi możliwościami układu odpornościowego i oddechowego”.
„Palenie marihuany nie jest obecnie zalecaną metodą przyjmowania cannabis”. Innymi słowy – nadszedł czas, aby zainteresować się produktami spożywczymi oraz innymi, których nie trzeba w żaden sposób wdychać.

W tej chwili ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że pobyt w domu jest jednym z najlepszych sposobów, w jaki każdy z nas może partycypować w celu zwalczenia pandemii. Tak, może to być nieprzyjemne i tak – bardzo stresujące, ale możesz znaleźć sobie sposoby na relaks. Może będzie to wirtualne spotkanie z przyjaciółmi, a może puzzle.

Trzymamy kciuki i życzymy ci dużo zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.