Publiczny bank dla przedsiębiorców cannabis

Publiczny bank dla przedsiębiorców cannabis w Kalifornii.

Dostępność do bankowości pozwoliłaby firmom cannabis przyjmować karty kredytowe, normalnie płacić pracownikom, przekazywać płatności podatkowe cyfrowo oraz uzyskiwać pożyczki.

Urzędnicy z Kalifornii podejmują właśnie działania na rzecz utworzenia banku podatkowego, który będzie obsługiwał legalny rynek cannabis.
Tydzień temu, California State Treasurer John Chiang ogłosił, że jego biuro i prokurator generalny sprawdzają, jak musiałby funkcjonować taki bank.

Chiang mówi, że pierwszym krokiem jest „przeprowadzenie badania wykonalności” w celu określenia kosztów, korzyści i ryzyka, a także przyjrzenie się kwestiom prawnym i regulacyjnym. Badanie, przeprowadzone przez biuro skarbnika postara się dostarczyć tych danych pod koniec roku.

Legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych rozpoczęła się w Kalifornii 1 stycznia. Mimo że szacuje się, że rynek stanowy wzrośnie do 6,46 mld dolarów w ciągu kilku lat, większość banków odmawia świadczenia usług bankowych firmom, które zajmują się cannabis w związku z obawami, że może to prowadzić do prawnych problemów ze strony rządu federalnego, który nadal uważa marihuanę za nielegalną substancję.

„Walczymy z nagłą potrzebą wielomiliardowego przemysłu cannabis, który potrzebuje usług bankowych i prywatnego sektora bankowego, który obecnie jest hamowany przez prawo federalne,” powiedział Chiang.

„Obecna administracja nie idzie w parze z wolą ludzi, nie tylko w Kalifornii, ale także w każdym z 29 stanów, który zalegalizował marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.