Pensylwania stała się 24 stanem, który zalegalizował medyczną marihuanę

or-probki-medycznej-marihuany-laboratiorium-laboratorium-badanie

Pensylwania stała się 24 stanem, który zalegalizował kompleksowy program dotyczący medycznej marihuany.

Gubernator Tom Wolf podpisał ustawę w niedzielne popołudnie będąc otoczonym przez radosny tłum zwolenników, w budynku Kapitolu w mieście Harrisburg.

„Marihuana jest lekiem i właśnie zawitała do Pensylwanii,” powiedziała demokratyczna senator Daylin Leach, jeden ze sponsorów ustawy.

Autorzy projektu ustawy twierdzą, że napisanie regulacji dotyczących otwartej sprzedaży może potrwać około dwóch lat, ale przepisy na chwile obecną zezwolą rodzicom legalnie podawać medyczną marihuanę dzieciom.

Ustawa wyznacza standardy dopuszczonych roślin, certyfikowania lekarzy, licencjonowania plantatorów i przychodni. Pacjencji do tej pory mogli przyjmować marihuanę w pigułkach, oleju, maści lub postaci płynnej, ale nie mogli legalnie palić marihuany lub uprawiać jej.

Wśród tych, którzy świętowali zwycięstwo była między innymi Dana Ulrich, rodzic, który walczył o legalny dostęp do leku w przekonaniu, że pomoże on jej 8 – letniej córce Lorelei, która doświadcza licznych napadów z powodu epilepsji.

„Nigdy ani przez chwilę nie wątpiłam, że ten dzień nadejdzie,” powiedziała dziękując rzecznikowi do spraw pacjentów i opiekunów, jak również prawodawcom i gubernatorowi. „Kiedy masz ze sobą prawdziwie oddanych ludzi, którzy mają ten sam cel i kierują się sercem, możesz osiągnąć wszystko.”

Wolf powiedział, że to „wielki dzień dla Pensylwanii, ale co ważniejsze, to wielki dzień dla mieszkańców Pensylwanii.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.