Portoryko może zalegalizować marihuanę

Portoryko może zalegalizować medyczną marihuanę.

Politycy przygotowują się do dyskusji nad możliwościami projektu ustawodawczego, który umożliwiłby stosowanie medycznej marihuany wśród pacjentów mających pewne schorzenia. Ustawa zaproponowana przez ustawodawców dałaby ramy prawne, które legalnie pozwoliłyby na produkowanie cannabis.

Portoryko, oficjalnie Wspólnota Portoryko, to terytorium nieposiadające prawnego terytorium w Stanach Zjednoczonych. Położone w północno – wschodniej części Karaibów, na wschód od Dominikany, Portoryko uzyskało przynależność do US w 1917 roku za pośrednictwem Jones –Shafroth Act.

Nowa ustawa, która stworzy pierwszy tego rodzaju program medycznej marihuany w Puerto Rico, wymaga klasyfikacji warunków medycznych i wymagań, które pozwolą medycznym pacjentom marihuany stosować ją w zaciszu domowym. Wiadomo już, że będzie można ją stosować między innymi w przypadku raka, jaskry, czy stanów lękowych.
Środek legislacyjny pozwoli także departamentowi zdrowia Puerto Rico przyznać pacjentom specjalne pozwolenia na uprawę własnej marihuany, jeśli nie będą mogli sobie pozwolić na kupno produktów dostępnych w aptekach.

Propozycja Portoryko pojawia się krótko po tym, jak rząd federalny Stanów Zjednoczonych wyraził obietnicę, że nie będzie ścigać, ani blokować przepisów dotyczących legalizacji medycznej marihuany, zakładając, że stany zapobiegać będą handlowi międzystanowemu i dostępowi małoletnich do substancji.

Stan Portoryko wierzy w medycznej aspekty marihuany i jej właściwości lecznicze. Zobaczymy jak sprawa się dalej rozwinie, na pewno będziemy obserwować jej przebieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.