Czy Palenie Marihuany Wpływa Na Twoją Inteligencję?

Legalizacja marihuany okazała się korzystna z wielu powodów – wartość terapeutyczna marihuany poprawia życie i zmniejsza uzależnienie, wzrost i potencjał branży są dobre dla gospodarki, nastąpił nawet spadek przestępczości – a jednak wciąż są tacy, którzy twierdzą, że chroniczne zażywanie marihuany po prostu czyni ludzi głupimi. Co gorsza, badanie z 2012 roku podobno znalazło dowód na to, że używanie marihuany z czasem obniża IQ.

Istnieje wiele czynników, które biorą udział w badaniu tych trendów – i formułowaniu tych twierdzeń – a nawet więcej, które naukowcy strategicznie pomijają.

Badania na temat marihuany i IQ

Niewiele jest badań poświęconych długofalowym skutkom marihuany, a dostępne tam informacje są bardzo ograniczone. Utrudnia to wyciągnięcie trafnych wniosków, a jeszcze trudniej wnioskować z pewnością, że trendy w danym badaniu reprezentują dokładne korelacje.

Na przykład, ponieważ marihuana pozostaje nielegalna, znalezienie przedmiotów do testów może być trudne, nie mówiąc już o tych, którzy pozostaną w pobliżu na dłuższą metę. Trendy konsumpcyjne są również trudne do monitorowania, częściowo ze względu na jej nielegalny status, a częściowo z powodu wielu zmiennych, które wpływają na moc produktu lub indywidualne poziomy tolerancji. Ale być może najbardziej zmiennym czynnikiem ze wszystkich, tym, którzy określi, czy badanie przyniesie pozytywne lub negatywne wyniki, są uprzedzenia badaczy.

Badanie może stracić fundusze, jeśli nie przyniesie idealnych wyników, naukowcy mogą być zmuszeni do zmiany wyników na korzyść tego, kto zapewnia fundusze.

Więc co to mówi nam o badaniu IQ?

Cóż, po pierwsze, zmusza nas to do przyjrzenia się liczebności grupy testowej. Chociaż przetestowano ponad 1000 osób, liczba regularnych użytkowników (ponad 3 razy w tygodniu) była bardzo mała (+/- 40) i nie uwzględniała zmiennych, takich jak życie domowe lub dochód. Co więcej, spadek wyników testów werbalnych mógł prawdopodobnie wynikać z faktu, że jako dorośli badani po prostu nie mieli takiej praktyki testowej, jaką mieli w szkole średniej. Biorąc pod uwagę, że nie nastąpił spadek wyników testów analitycznych (matematyka i łamigłówki), wadliwy projekt testu może być czynnikiem.

Wróćmy do ostatniego punktu: testy IQ mierzą zarówno umiejętności werbalne, jak i analityczne. Umiejętności werbalne obejmują takie rzeczy jak słownictwo, zachowanie pamięci i informacje, podczas gdy umiejętności analityczne obejmują matematykę, projektowanie i tak dalej. Chociaż nastąpił niewielki spadek umiejętności werbalnych, niewerbalne umiejętności analityczne nie odnotowały znaczącego spadku. Co więcej, istnieje wiele innych form inteligencji, które nawet nie wchodzą w grę w tym badaniu. Inteligencje takie jak inteligencja społeczna, emocjonalna, artystyczna, mechaniczna i kreatywne myślenie. Co ciekawe, są to wszystkie obszary, które marihuana wydaje się poprawiać.

Jak konopie wpływają na różne typy inteligencji

Aby zrozumieć, w jaki sposób marihuana wpływa na inteligencję, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób informacje są przetwarzane w mózgu. Zasadniczo, za każdym razem, gdy myślisz, bierzesz oddech lub doświadczasz czegoś, twój mózg wysyła sygnały elektryczne z jednego neuronu do dendrytu drugiego. Czasami neuron odbierający pozostaje włączony i przekazuje wiadomość do następnego, a czasami wyłącza się i robi przerwę. Dzieje się tak, aby dać mózgowi szansę na odpoczynek i skupienie się w razie potrzeby na innych obszarach.

Zapalenie jointa nie sprawi, że będziesz głupi

Nie martw się, zapalenie jointa nie sprawi, że będziesz głupi. W rzeczywistości, może sprawić, że będziesz mądrzejszy i bardziej kreatywny!
Kiedy THC się angażuje, wchodzi w interakcję z tym procesem, zasadniczo przejmując ścieżki i decydując za nas, na czym się skupić, a co zignorować. Kiedy ścieżki się zamykają, tracimy kontrolę nad naszymi myślami, lub mamy trudności ze skupieniem się na zajęciach, ale kiedy pozostają otwarte, przejawiają się na wiele interesujących sposobów! To nieszablonowe („rozbieżne”) myślenie odgrywa kluczową rolę w zdolności marihuany do promowania kreatywności i jest prawdopodobnie powodem, dla którego tak wielu ludzi sukcesu jest również codziennymi konsumentami marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.