Zrób To Jeśli Czujesz Się Zestresowany

Zrób to jeśli często budzisz się zestresowany.

Lęk wpływa na nas wszystkich na różne sposoby, wybierając najbardziej przypadkowe i niewygodne momenty, w których uderza.

Jest to problem, który jest bardzo trudny do opanowania, ale dotyczy większej liczby osób, niż mogłoby się wydawać. Zaburzenia lękowe to najczęstsze schorzenia psychiczne w Ameryce, które dotyka ponad 40 milionów dorosłych — z których większość nigdy nie jest leczona.

Napady porannego niepokoju są szczególnie niszczące, i sprawiają, że reszta dnia jest trudna.

Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec tym niechcianym atakom.

• Przygotuj ubrania na następny poranek

Chociaż wszyscy musimy podejmować wiele decyzji rano, wybranie dobrego stroju, zwłaszcza jeśli zbliża się ważne wydarzenie, może zabrać Ci dużo energii i czasu.

Zapobiegaj zmęczeniu decyzyjnym, wybierając strój poprzedniego wieczoru i eliminując część porannego stresu.

• Odłącz się od wszystkich urządzeń przed pójściem spać

Niebieskie światło, które wydobywa się ze wszystkich ekranów laptopów i smartfonów, może zakłócić twój sen i uniemożliwić organizmowi produkcję melatoniny, kluczowego hormonu dla zdrowego cyklu snu.

Na bardziej podstawowym poziomie obecność ciągłych powiadomień i konieczność sprawdzania mediów społecznościowych może Cię stresować, uniemożliwiać relaks i powodować niepokój i zdenerwowanie.

• Nie sprawdzaj swojego telefonu z samego rana

Jeśli Twój telefon jest również Twoim budzikiem, z samego rana możesz łatwo wejść w swoje wiadomości.

Ta praktyka jest bardzo czasochłonna i uzależniająca, skracając czas potrzebny na przygotowanie się do dnia. Media społecznościowe są również stresujące, wpływając na jakość poranka i wywołując niepokój. Jeśli potrzebujesz trochę przestrzeni od technologii, kup osobny budzik i postaraj się jak najefektywniej przeprowadzić poranne rytuały.

• Zauważ swój niepokój

Ignorowanie niepokoju i udawanie, że go nie ma, to sztuczka, która nie działa, intensyfikując uczucie i czyniąc je jeszcze silniejszym.

Powinieneś zmienić sposób, w jaki podchodzisz do swojego lęku, akceptując go i próbując przezwyciężyć go w zdrowy i celowy sposób.

• Postaw na ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia te są proste i można je wykonywać za każdym razem, gdy pojawi się niepokój, przypominając mózgowi, że nadal masz kontrolę.

Oddychaj i bądź obecny podczas całego procesu, czując powietrze wypełniające klatkę piersiową i płuca. Powtarzaj, aż poczujesz się spokojny i będziesz w stanie znaleźć ulgę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.