Marihuana Pomaga Dzieciom

Marihuana pomaga dzieciom z padaczką, autyzmem oraz rakiem.

Nie musisz daleko szukać, aby znaleźć organizację lub firmę cannabis założoną przez mamę lub tatę.

Sophie Ryan urodziła się 3 października 2012 roku i zdiagnozowano u niej guza mózgu w czerwcu 2013 roku. Jej rodzicom powiedziano, że jedyną opcją dla Sophie jest 13 miesięcy chemioterapii, ale szybko dowiedziała się, jak olej z konopi zabija raka u pacjentów pediatrycznych.

Sophie przez rok brała olej konopny o wysokim stężeniu THC i CBD, a w listopadzie 2014 r. odnotowała 90% spadek choroby.

Dzięki własnym poszukiwaniom, doświadczeniu z pierwszej ręki i pracy zespołowej z producentami oleju i ekspertami od konopi, Tracy i Josh Ryan stworzyli CannaKids, aby informować i dostarczać olej z konopi indyjskich opiekunom dzieci z rakiem i innymi dolegliwościami.

Istnieje wiele dzieci i rodziców z takimi historiami: Lillyann Baker, Charlotte Figi i Harper Howard, żeby wymienić tylko kilka. Po wysłuchaniu historii i rozmowie z rodzicami w podobnych sytuacjach, setki rodzin przeniosło się do Kolorado, aby zapewnić dostęp do medycznej marihuany, aby zapewnić swoim dzieciom najlepszą możliwą szansę.

Pomimo prawie 57% dorosłych Amerykanów, którzy opowiadają się za legalizacją marihuany, wielu ma problemy z dostępem do niej dzieci. Duża część opozycji leży w nieznanym. Nie jesteśmy pewni, jakie dawki lub formy są odpowiednie dla jakich zaburzeń lub w jaki sposób marihuana wpływa na rozwój poznawczy u nastolatków.

A ponieważ wciąż nie ma jednoznacznych dowodów naukowych na to, że marihuana jest skutecznym sposobem leczenia którejkolwiek z tych dolegliwości, wiele osób uważa ją za kontrowersyjną i sceptycznie podchodzi do procesu.

Ale oto, co wiemy, o używaniu konopi indyjskich w leczeniu dzieci z autyzmem, rakiem i epilepsją:

• Konopie indyjskie i autyzm

Według Centers for Disease Control and Prevention, 1 na 68 dzieci w USA cierpi na autyzm. To zaburzenie rozwojowe – które jest spowodowane mieszanką mutacji genetycznych i czynników środowiskowych – może upośledzać komunikację i umiejętności społeczne, powodując powtarzające się i kompulsywne zachowania.

Obecnie jedynymi lekami zatwierdzonymi w USA przez Food and Drug Administration w celu pomocy dzieciom z autyzmem są leki przeciwpsychotyczne. Leki te nie zawsze są skuteczne i mają zwykle poważne skutki uboczne.

Dzieci autystyczne, które zażywały CBD lub olej konopny, przeszły z frustracji i niezdolności do komunikowania się do bycia spokojnym i rozmownym.

Anegdotyczne historie pokazują, że dzieci potrafią skutecznie wyrażać uczucia, nawiązywać więcej kontaktu wzrokowego i poprawiły się ich zachowania społeczne.

Badania wykazały już powiązania między nadekspresją określonych związków, takich jak receptor CB2, a diagnozą autyzmu. Badanie z 2013 r. wykazało, że mutacja genetyczna powiązana z autyzmem, neuroligina-3, również wpływa na sygnalizację endokannabinoidową. A ponieważ marihuana bezpośrednio wpływa na system endokannabinoidowy naszego organizmu, istnienie połączenia między nimi ma sens.

W Izraelu pierwsze tego rodzaju badanie kliniczne przeprowadzone w Centrum Medycznym Shaare Zedek w Jerozolimie sprawdza obecnie korzyści płynące z medycznej marihuany dla młodych ludzi z autyzmem. (Jest to jeden z trzech krajów, obok Kanady i Holandii, w których istnieje sponsorowany przez rząd program dotyczący konopi medycznych, co znacznie ułatwia prowadzenie badań.) Tak więc, chociaż mamy przed sobą długą drogę, trwają prace nad poznaniem korelacji i potencjału korzyści, jakie marihuana ma w leczeniu autyzmu.

• Konopie indyjskie w leczeniu raka

Chociaż mniej niż 1% wszystkich zdiagnozowanych nowotworów występuje u dzieci, nadal odpowiada to prawie 10380 dzieciom w wieku poniżej 15 lat – liczba ta rośnie w ciągu ostatnich kilku dekad. Dobrą wiadomością jest to, że postępy w leczeniu poprawiły pięcioletni wskaźnik przeżycia dzieci do 80%.

Leczenie raka to często długi i bolesny proces. Badania pokazują jednak, że konopie indyjskie łagodzą nudności i wymioty spowodowane chemioterapią. Może pomóc w leczeniu bólu neuropatycznego, poprawić przyjmowanie pokarmu i zmniejszyć zapotrzebowanie na duże dawki leków przeciwbólowych.

Często jest to główny przypadek stosowania konopi indyjskich podczas leczenia raka – w celu złagodzenia objawów związanych z chorobą lub leczeniem. Ale to nie wszystko.

Dalsze badania pokazują, że kannabinoidy mogą hamować lub zatrzymywać produkcję, rozprzestrzenianie się i wzrost komórek rakowych, a także zabijać komórki nowotworowe i zapobiegać wytwarzaniu naczyń krwionośnych w guzie.

Dzieje się tak, ponieważ konopie zawierają aktywne kannabinoidy, które wpływają na nasz system endokannabinoidowy i receptory w całym naszym ciele, które powodują wzrost i objawy raka. Jest bardzo mało prawdopodobne, że marihuana wyleczy raka, ale dziecko z pewnością może żyć szczęśliwszym życiem podczas leczenia lub istnieje prawdopodobieństwo, że w jego wyniku skurczy się guz.

• Leczenie napadów padaczkowych

Prawie 400 000 dzieci żyje z epilepsją, a marihuana ma długą historię skutecznego leczenia napadów. W Szpitalu Dziecięcym w Kolorado, 1 na 3 dzieci z ponad 75 dzieci, które otrzymały pochodną marihuany w leczeniu napadów padaczkowych, wykazało poprawę na podstawie anegdotycznych raportów od rodziców. Niektórzy epileptycy, którzy nie tolerują leków przeciwpadaczkowych, mogą skutecznie kontrolować objawy i drgawki za pomocą marihuany.

Ponownie, tutaj potrzebne są dalsze badania. Dopiero gdy badania naukowe zmierzą sygnały elektryczne i wyjścia mózgu, poznamy prawdziwe bezpieczeństwo i skuteczność leku w leczeniu padaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.