Cannabis reguluje objawy PMS

Cannabis reguluje objawy PMS i zwiększa przyjemność seksualną.

Po generacji dotyczącej tabu i zaniedbywaniu problemów zdrowotnych dotyczących kobiet – np. menstruacja i przyjemność seksualna – wydaje się, że właśnie znalazł się bohater: cannabis.

Matthew Gerson, założyciel firmy Foria, zajmującej się dystrybucją produktów cannabis, których celem jest pomoc w osiąganiu przyjemności seksualnej i ulgi w PMS, twierdzi jednak że te wszystkie nowe technologie nie są niczym nowym.
„Przyglądam się temu wszystkiemu, ale jest to tak naprawdę powrót do tego co było kiedyś, ponowne odkrywanie zastosowania cannabis, które znane jest już od bardzo dawna,” mówi.

Niektóre nowe nauki również wspierają te mgliste twierdzenia. Współzałożycielka firmy zajmującej się herbatą cannabis Kikoko, Amanda Jones, przytacza badania wspierające stosowanie marihuany w przypadku spadku libido:
„Ostatnie badania kliniczne wskazują dowody na to, że THC jest wychwytywane przez receptory [kannabinoidowe] w hipokampie, które z kolei regulują funkcje, które zasadniczo inicjują popęd płciowy” – mówi Jones.
Derek McCarty odwołuje się do tych samych badań, a także do innego, naukowego uzasadnienia wpływu marihuany na popęd seksualny. „THC i CBD, substancje znajdujące się w cannabis, działają bezpośrednio z układem endokannabinoidowym, który kontroluje równowagę w ciele i może wpływać na wszystko, od nastroju, apetytu, po popęd seksualny i reakcje organizmu podczas seksu”, dodaje.

Gerson mówi, iż Foria planuje obecnie pierwsze w swoim rodzaju badanie obserwacyjne na 500 – 800 kobietach pod kątem specyficznych czopków do stosowania w przypadku PMS.

Ze względu na sceptyków, którzy niecierpliwie czekają na kolejne badania Gerson mówi, że od czterech lat które są już na rynku, firma otrzymało opinie od dziesiątek tysięcy klientów, którzy stosują ich produkty.
Oczywiście nie ma powodu, aby przyjmować czyjeś słowo za gwarancję skuteczności lub jej brak.

Jednak Gerson kontynuuje: „Dlaczego nie przeprowadzić tego eksperymentu na sobie… te substancje okazują się wyjątkowo bezpieczne – i dzieje się tak już od ponad 10.000 lat”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.