Nevada zarobi 30 mln dolarów z podatku

Nevada zarobi 30 milionów dolarów z podatku od marihuany podczas pierwszych sześciu miesięcy sprzedaży.

Branża marihuany w Silver State jest wciąż w powijakach, ale rynek marihuany będzie w stanie przynieść ponad 30 milionów dolarów wpływów z podatków.
Detaliści w Nevadzie sprzedali marihuanę na ponad 195 milionów dolarów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy na rynku przeznaczonym dla osób dorosłych.

W przeciwieństwie do innych stanów (Kalifornia, Maine, Massachusetts), które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę w 2016 roku, Nevada wprowadziła swój program na pełne sześć miesięcy przed nowym rokiem.
Państwo pobiera 15 procent podatku od hurtowej marihuany i 10 procent od sprzedaży detalicznej. Doprowadziło to do prawie 3,7 miliona dolarów przychodu z podatków za lipiec 2017 roku – pierwszy miesiąc sprzedaży rekreacyjnej. Dochody podatkowe osiągnęły szczyt prawie 5,84 miliona dolarów w październiku 2017 roku.

Analitycy cannabis mówią, że marihuana ma osiągnąć wartość 622 milionów dolarów do 2020 roku.

Mimo, że pojawiają się polityczne spory o to, jak pieniądze z marihuany są dystrybuowane, państwo wysyła znaczną część pieniędzy na edukację. Inne państwa, w których legalna jest marihuana zrobiły to samo – w Kolorado, podatki od marihuany są zarezerwowane dla publicznych funduszy szkolnych, oprócz oczywiście opłacania nadzoru regulacyjnego, a także zapobiegania przed stosowaniem narkotyków przez dzieci i młodzież oraz leczenia nadużywania substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.