Cannabis na terapii odwykowej

Były gracz NBA, gwiazda Lamar Odom mówi, że stosuje cannabis jako dodatek w terapii odwykowej.

38 – letni Lamar Odom jest prawdopodobnie znany przez większość osób z tego, że grał w Angeles Lakers oraz wygrał mistrzostwa NBA w 2009 i 2010 roku. Niestety, oprócz tego, wiele osób zna go tylko i wyłącznie dla tego, że był uzależniony od kokainy i to doprowadziło do jego głośnego zakończenia kariery i bliskiej śmierci kilka lat temu.

W 2015 roku Odom był głęboko uzależniony od kokainy, co niestety kosztowało go przyjaciół, a nawet małżeństwo z Kloe Kardashian. Podczas jednego z dni, kiedy był on w maratonie kokainowym, Odom stracił przytomność i spędził prawie trzy miesiące w szpitalu – w śpiączce, walcząc o życie. Po opuszczeniu szpitala przeszedł wiele prób rehabilitacji, aby spróbować opanować uzależnienie od kokainy.

Niedawno Odom przyznał się do stosowania marihuany jako dodatek w terapii odwykowej:

„Podczas rehabilitacji odkryłem pewne odmiany (marihuany), które promują dobre samopoczucie.”

Odom należy teraz do grypy osób, które skorzystały z cannabis w celu ozdrowienia z uzależnienia. Idea stosowania produktów cannabis w leczeniu uzależnień opiera się na zasadzie redukcji szkód. Zamiast nakazania rzucenia narkotyków z dnia na dzień – co swoją drogą może okazać się niewiarygodnie trudne w przypadku niektórych uzależnionych, strategia redukcji szkód skupia się najpierw na zmniejszaniu ryzyka stosowania narkotyków przez daną osobę, jednocześnie próbując powoli odzwyczaić je od uzależniającej substancji.

Wiele programów rehabilitacji umożliwia obecnie pacjentom stosowanie cannabis. Może to im pomóc w wyeliminowaniu nadużywania śmiertelnych narkotyków takich jak kokaina i heroina. Cannabis nie posiada śmiertelnej dawki i jest o wiele mniej uzależniające niż prawie każdy inny znany „rekreacyjny narkotyk”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.