Używanie Marihuany Prowadzi do Zmniejszenia Symptomów PTSD

Długotrwałe używanie marihuany prowadzi do zmniejszenia odczuwanych symptomów u pacjentów z PTSD.

Według danych opublikowanych w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid Research, pacjenci ze stresem pourazowym, którzy spożywają zatwierdzone produkty z konopi indyjskich, wykazują z czasem zmniejszone objawy w porównaniu z osobami niestosującymi marihuany.

Komentując wyniki, zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, powiedział: „Weterani znacznie częściej zgłaszają używanie konopi indyjskich niż osoby z ogólnej populacji, a wielu weteranów potwierdza, że ​​konopie działają skutecznie u osób radzących sobie samodzielnie z objawami zespołu stresu pourazowego. Te ustalenia potwierdzają ich twierdzenia”.

Zespół badaczy związanych z Perelman School of Medicine na University of Pennsylvania, John Hopkins University i University of Colorado School of Medicine porównał objawy zespołu stresu pourazowego u pacjentów zażywających konopie indyjskie z osobami, które nie stosowały marihuany. Uczestnicy spożywający konopie indyjskie uzyskiwali dostęp głównie do kwiatów z dominacją THC od autoryzowanych przez stan sprzedawców detalicznych.

Naukowcy donoszą: „Uczestnicy, którzy używali głównie konopi indyjskich z przewagą THC, zgłaszali większe zmniejszenie nasilenia objawów PTSD w czasie w porównaniu z grupą kontrolną. Użytkownicy konopi indyjskich wykazali również ponad dwukrotny wskaźnik remisji po rozpoznaniu PTSD (zdefiniowanej przez brak spełniania kryteriów diagnozy PTSD na CAPS-5) w porównaniu z grupą kontrolną w rocznej ocenie uzupełniającej.”

Naukowcy doszli do wniosku, że:

„To badanie dostarcza dowodów na to, że rodzaje konopi dostępne w aptekach rekreacyjnych i medycznych mogą stanowić obiecujące alternatywne leczenie zespołu stresu pourazowego.

Główny wynik tego badania potwierdza teorię, że konopie indyjskie powinny być [testowane w badaniach klinicznych] jako potencjalne lekarstwo na PTSD”.

Na początku tego roku przeprowadzono przegląd systemowy randomizowanych, kontrolowanych badań, w których stosowano kannabinoidy w leczeniu stresu pourazowego:

„THC, dronabinol [doustne syntetyczne THC] lub nabilon [syntetyczny kannabinoid naśladujący THC] mogą pomóc w objawach takich jak nadpobudliwość, bezsenność, stany lękowe i deficyty związane z PTSD”.

Z kolei badania obserwacyjne pacjentów z PTSD dały bardziej zróżnicowane wyniki w odniesieniu do tego, czy używanie marihuany poprawia ten stan czy nie. Na przykład, badanie z 2014 roku opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs wykazało, że pacjenci dostrzegali znaczące zmniejszenie objawów stresu pourazowego w czasach, gdy używali konopi indyjskich, w porównaniu z okresami, w których tego nie robili.

Z kolei badanie opublikowane na początku tego roku w czasopiśmie Psychological Medicine donosi: „Brak dowodów na poprawę związanych z PTSD objawów intruzji lub remisji w diagnostyce PTSD w związku z długotrwałym stosowaniem konopi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.