Czy marihuana może prowadzić do zaburzeń erekcji?

Użytkownicy marihuany często mówią, że marihuana zwiększa ochotę na seks jednak nowy przegląd badań dotyczący cannabis i zdrowia seksualnego sugeruje, że palący mężczyźni mogą doświadczać dysfunkcji seksualnej.

Czy marihuana może prowadzić do zaburzeń erekcji?, CannApteka.pl

„Badania dotyczącego tego tematu często podają sprzeczne wyniki, brak również badań wysokiej jakości” powiedział badacz Rany Shamloul, lekarz w University of Ottawa, Queen’s University w Kanadzie i University of Cairo. Jednak ostatnie badania – oraz te, że penis zawiera receptory dla aktywnego składnika marihuany – sugerują, że młodzi ludzie mogą zacząć myśleć o długoterminowych skutkach przed wyrzuceniem skręta, powiedział Shamloul.

„Jest to mocna wiadomość dla naszych młodszych pokoleń i młodszych mężczyzn,” powiedział Shamloul.

• Seks i narkotyki

Naukowcy po raz pierwszy zaczęli badać marihuanę oraz seks w 1970 roku. Niektórzy badacze stwierdzili, że marihuana wydaje się być lekiem miłości; w jednym z badań opublikowanych w 1982 roku w Journal of Psychoactive Drugs, 75% palących mężczyzn powiedziało, że marihuana przyczynia się do poprawy ich życia seksualnego. Tymczasem inne badania opublikowane w tym samym czasopiśmie wykazały, że zaburzenia erekcji występują dwukrotnie częściej jeśli chodzi o użytkowników marihuany. Inne badania sugerują efekt dawki, w której niewielkie ilości marihuany mają niewielki wpływ na zaburzenia seksualne, ale więcej marihuany przyczynia się do mniejszej liczby erekcji.

Ale te badania tworzą tylko kolejne nieporozumienia, powiedział Shamloul, ponieważ żadne z badań nie używało walidacji technik pomiarowych mężczyzn na temat ich funkcji seksualnych. Poszczególne pytania, które stosowano mogły wypaczyć odpowiedzi, tak jak marihuana mogła sama w sobie. 39% mężczyzn w badaniu z 1982 roku, którzy uważali że marihuana wydłużyła czas stosunku mogła po prostu być pod efektem marihuany, który wpływa na postrzeganie czasu.

W badaniu opublikowanym w 2010 roku w czasopiśmie European Urology, naukowcy odkryli, że receptory dla tetrahydrokannabinolu (THC), aktywnego składnika w marihuanie, znajdują się w tkankach prącia u mężczyzn. Receptory znajdują się głównie w mięśniach gładkich prącia. Dodatkowe badania laboratoryjne sugerują, że THC posiada hamujące działanie na mięśnie. „To jest dosyć poważny wpływ na erekcję, ponieważ mięśnie gładkie stanowią 70 – 80% samego prącia.”

• Mężczyźni i marihuana

Stosowanie marihuany jest bardzo powszechne, szczególnie wśród mężczyzn, którzy są u szczytu swojego życia seksualnego. United Nations Office on Drugs and Crime twierdzi, że 162 miliony ludzi na całym świecie stosuje marihuanę każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.