Czy marihuana może prowadzić do zaburzeń erekcji?

Użytkownicy marihuany często mówią, że marihuana zwiększa ochotę na seks jednak nowy przegląd badań dotyczący cannabis i zdrowia seksualnego sugeruje, że palący mężczyźni mogą doświadczać dysfunkcji seksualnej.

„Badania dotyczącego tego tematu często podają sprzeczne wyniki, brak również badań wysokiej jakości” powiedział badacz Rany Shamloul, lekarz w University of Ottawa, Queen’s University w Kanadzie i University of Cairo. Jednak ostatnie badania – oraz te, że penis zawiera receptory dla aktywnego składnika marihuany – sugerują, że młodzi ludzie mogą zacząć myśleć o długoterminowych skutkach przed wyrzuceniem skręta, powiedział Shamloul.

„Jest to mocna wiadomość dla naszych młodszych pokoleń i młodszych mężczyzn,” powiedział Shamloul.

• Seks i narkotyki

Naukowcy po raz pierwszy zaczęli badać marihuanę oraz seks w 1970 roku. Niektórzy badacze stwierdzili, że marihuana wydaje się być lekiem miłości; w jednym z badań opublikowanych w 1982 roku w Journal of Psychoactive Drugs, 75% palących mężczyzn powiedziało, że marihuana przyczynia się do poprawy ich życia seksualnego. Tymczasem inne badania opublikowane w tym samym czasopiśmie wykazały, że zaburzenia erekcji występują dwukrotnie częściej jeśli chodzi o użytkowników marihuany. Inne badania sugerują efekt dawki, w której niewielkie ilości marihuany mają niewielki wpływ na zaburzenia seksualne, ale więcej marihuany przyczynia się do mniejszej liczby erekcji.

Ale te badania tworzą tylko kolejne nieporozumienia, powiedział Shamloul, ponieważ żadne z badań nie używało walidacji technik pomiarowych mężczyzn na temat ich funkcji seksualnych. Poszczególne pytania, które stosowano mogły wypaczyć odpowiedzi, tak jak marihuana mogła sama w sobie. 39% mężczyzn w badaniu z 1982 roku, którzy uważali że marihuana wydłużyła czas stosunku mogła po prostu być pod efektem marihuany, który wpływa na postrzeganie czasu.

W badaniu opublikowanym w 2010 roku w czasopiśmie European Urology, naukowcy odkryli, że receptory dla tetrahydrokannabinolu (THC), aktywnego składnika w marihuanie, znajdują się w tkankach prącia u mężczyzn. Receptory znajdują się głównie w mięśniach gładkich prącia. Dodatkowe badania laboratoryjne sugerują, że THC posiada hamujące działanie na mięśnie. „To jest dosyć poważny wpływ na erekcję, ponieważ mięśnie gładkie stanowią 70 – 80% samego prącia.”

• Mężczyźni i marihuana

Stosowanie marihuany jest bardzo powszechne, szczególnie wśród mężczyzn, którzy są u szczytu swojego życia seksualnego. United Nations Office on Drugs and Crime twierdzi, że 162 miliony ludzi na całym świecie stosuje marihuanę każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.