sklep z nasionami konopi, thc

Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis

Badanie: Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis.

Zgodnie z dokumentem roboczym opracowanym przez zespół naukowców z University of Connecticut i Georgia State University, sprzedaż napojów alkoholowych spada po wprowadzeniu przepisów dotyczących legalnego dostępu do marihuany.

Autorzy ocenili związek między prawami dotyczącymi medycznej marihuany a detaliczną sprzedażą alkoholu w ponad 2.000 okręgach USA w latach 2006 – 2015. Trendy sprzedaży alkoholu w miejscach, gdzie medyczna marihuana była legalna porównano do tendencji sprzedaży alkoholu w miejscach, gdzie cannabis pozostawało nielegalne. Naukowcy ustalili, że tam, gdzie marihuana była legalna, średnio odnotowano spadek miesięcznej sprzedaży alkoholu aż o 15 procent.

Naukowcy stwierdzili: „Uważamy, że marihuana i alkohol są silnymi substytutami… Stany legalizujące stosowanie medycznej marihuany doświadczają znacznego spadku łącznej sprzedaży alkoholu, piwa i wina. Co więcej, efekty te nie są krótkotrwałe, obserwuje się znaczące ograniczenia do 24 miesięcy po przejściu ustawy”.

Dane dotyczące trendów konsumenckich z Kalifornii wskazują, że osoby posiadające legalny dostęp do cannabis często zmniejszają spożycie alkoholu. Analiza sprzedaży piwa w roku 2016 w Kolorado, w stanie Oregon i w Waszyngtonie wykazała, że sprzedaż detaliczna „łącznie nie osiągnęła zbyt dobrych wyników” w latach następujących po wprowadzeniu przepisów dotyczących legalnej marihuany wśród osób dorosłych.

nasiona marihuany, konopi, feminizowane, automatic, xxl, sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis”

CannApteka.pl

Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.