cbd, olej sklep z nasionami konopi, thc


Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis

Badanie: Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis.

Zgodnie z dokumentem roboczym opracowanym przez zespół naukowców z University of Connecticut i Georgia State University, sprzedaż napojów alkoholowych spada po wprowadzeniu przepisów dotyczących legalnego dostępu do marihuany.

Autorzy ocenili związek między prawami dotyczącymi medycznej marihuany a detaliczną sprzedażą alkoholu w ponad 2.000 okręgach USA w latach 2006 – 2015. Trendy sprzedaży alkoholu w miejscach, gdzie medyczna marihuana była legalna porównano do tendencji sprzedaży alkoholu w miejscach, gdzie cannabis pozostawało nielegalne. Naukowcy ustalili, że tam, gdzie marihuana była legalna, średnio odnotowano spadek miesięcznej sprzedaży alkoholu aż o 15 procent.

Naukowcy stwierdzili: „Uważamy, że marihuana i alkohol są silnymi substytutami… Stany legalizujące stosowanie medycznej marihuany doświadczają znacznego spadku łącznej sprzedaży alkoholu, piwa i wina. Co więcej, efekty te nie są krótkotrwałe, obserwuje się znaczące ograniczenia do 24 miesięcy po przejściu ustawy”.

Dane dotyczące trendów konsumenckich z Kalifornii wskazują, że osoby posiadające legalny dostęp do cannabis często zmniejszają spożycie alkoholu. Analiza sprzedaży piwa w roku 2016 w Kolorado, w stanie Oregon i w Waszyngtonie wykazała, że sprzedaż detaliczna „łącznie nie osiągnęła zbyt dobrych wyników” w latach następujących po wprowadzeniu przepisów dotyczących legalnej marihuany wśród osób dorosłych.

Zobacz Również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis”

olej cbd, oleje, olejki, konopny, z konopi, z marihuany
nasiona marihuany, konopi, trawki, ganji, thc

Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz nasz portal.