Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis

Badanie: Spadek sprzedaży alkoholu po legalizacji cannabis.

Zgodnie z dokumentem roboczym opracowanym przez zespół naukowców z University of Connecticut i Georgia State University, sprzedaż napojów alkoholowych spada po wprowadzeniu przepisów dotyczących legalnego dostępu do marihuany.

Autorzy ocenili związek między prawami dotyczącymi medycznej marihuany a detaliczną sprzedażą alkoholu w ponad 2.000 okręgach USA w latach 2006 – 2015. Trendy sprzedaży alkoholu w miejscach, gdzie medyczna marihuana była legalna porównano do tendencji sprzedaży alkoholu w miejscach, gdzie cannabis pozostawało nielegalne. Naukowcy ustalili, że tam, gdzie marihuana była legalna, średnio odnotowano spadek miesięcznej sprzedaży alkoholu aż o 15 procent.

Naukowcy stwierdzili: „Uważamy, że marihuana i alkohol są silnymi substytutami… Stany legalizujące stosowanie medycznej marihuany doświadczają znacznego spadku łącznej sprzedaży alkoholu, piwa i wina. Co więcej, efekty te nie są krótkotrwałe, obserwuje się znaczące ograniczenia do 24 miesięcy po przejściu ustawy”.

Dane dotyczące trendów konsumenckich z Kalifornii wskazują, że osoby posiadające legalny dostęp do cannabis często zmniejszają spożycie alkoholu. Analiza sprzedaży piwa w roku 2016 w Kolorado, w stanie Oregon i w Waszyngtonie wykazała, że sprzedaż detaliczna „łącznie nie osiągnęła zbyt dobrych wyników” w latach następujących po wprowadzeniu przepisów dotyczących legalnej marihuany wśród osób dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.