Wpływ Marihuany na Organizm Kobiety

Kiedy myślisz o marihuanie, przychodzi ci pewnie na myśl leniwy facet leżący na kanapie. Jednak jak się okazuje, stereotyp ten nie jest prawdziwy, a co jest w tym jeszcze lepsze – nie tylko mężczyźni korzystają z zalet marihuany. Wraz z legalizacją rekreacyjnej i medycznej marihuany kobiety takie jak Miley Cyrus, Lady Gaga i Natalie Portman ujawniły swoją miłość do tego zioła.

To oczywiste, że kobiety czerpią korzyści z marihuany tak samo jak mężczyźni, ale czy marihuana może wpływać na kobiety inaczej? Jeśli jesteś zapalonym palaczem lub chcesz zacząć palić marihuanę, istnieje kilka kwestii, które powinieneś znać.

1. Kobiety są bardziej wrażliwe na marihuanę niż mężczyźni

Jeśli paliłaś kiedyś marihuanę z mężczyznami, być może zauważyłaś, że twoje ciało było o wiele bardziej wrażliwe na THC. Kannabinoidy znajdujące się w marihuanie oddziałują na układ endokannabinoidy w naszym organizmie. Skutki marihuany mogą być odczuwalne mocniej u kobiet, zwłaszcza w przypadku owulacji.

Dzieje się tak, ponieważ gęstość receptora CB1 zmienia się wraz z fluktuacją hormonów płciowych w okresie owulacji. To sprawia, że ​​marihuana jest łatwiej wchłaniana przez organizm. Ale nie martw się, owulacja to nie jedyny okres, w którym jesteś bardziej wrażliwy na marihuanę.

Estrogen może również prowadzić do większej wrażliwości na marihuanę, a kobiety mają go pod dostatkiem! Wadą tej wrażliwości jest to, że kobiety mają tendencję do budowania tolerancji na marihuanę szybciej niż mężczyźni. Badania pokazują, że kobiety mają również większe prawdopodobieństwo uzależnienia się od marihuany z większym ryzykiem nawrotu, gdy próbują rzucić palenie.

Kobiety wykazują również silniejsze objawy odstawienia w postaci drażliwości, braku apetytu i złych wzorców snu. Miej to na uwadze podczas stosowania marihuany i pamiętaj o odpowiedzialnym paleniu.

2. Marihuana może złagodzić objawy PMS

Postęp w dziedzinie medycznej marihuany doprowadził do szerszego zrozumienia wpływu marihuany na kobiety, a dokładniej wpływu marihuany na cykl menstruacyjny i PMS.

Jeśli jesteś osobą o kobiecej anatomii, nie jest ci obce przechodzenie przez ten okres co 28 dni. Menstruacji zwykle towarzyszą objawy, takie jak wahania nastroju, skurcze, bóle głowy, nudności i zmęczenie.

Doświadczanie takich objawów przez trzy do czterech dni w miesiącu może naprawdę zaszkodzić Twojemu harmonogramowi. Dlatego kobiety od wieków stosują marihuanę w leczeniu objawów PMS.

Badania dowiodły, że marihuana ma zdolność leczenia objawów PMS. Kobiety najczęściej używają marihuany, aby złagodzić skurcze menstruacyjne. Skurcze mogą występować w dniach poprzedzających miesiączkę i przez całą miesiączkę. Skurcze są wynikiem hormonów sygnalizujących zrzucenie błony śluzowej macicy.

Tetrahydrokannabinol (THC), psychoaktywny składnik marihuany, może rozluźnić mięśnie i złagodzić skurcze miesiączkowe. Marihuana może również pomóc złagodzić bóle głowy związane z PMS. W połączeniu z tradycyjnymi lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty, marihuana może wykładniczo zwiększać ulgę w bólu głowy.

3. Marihuana może złagodzić objawy menopauzy

Podobnie jak PMS, menopauza jest faktem dla osób z żeńskimi narządami rozrodczymi i nie jest to zabawne. Menopauza występuje, gdy jajniki przestają wytwarzać hormony płciowe, a miesiączka ustaje.

Menopauza wiąże się z wieloma niepożądanymi objawami, takimi jak suchość pochwy, uderzenia gorąca, niepokój i depresja. Menopauza jest częścią życia i nie ma na nią lekarstwa. Ale możesz leczyć jej objawy.

Marihuana była używana w leczeniu menopauzy w starożytności i chociaż badania nad wpływem marihuany na menopauzę są nowe, istnieją obiecujące wyniki, które ujawniają korzyści rośliny.

Stwierdzono, że marihuana pomaga w szczególności w przypadku jednego objawu menopauzy: uderzeń gorąca. Anandamid to kannabinoid występujący w marihuanie, który może regulować temperaturę ciała i łagodzić uderzenia gorąca.

4. Marihuana pomaga zasnąć

Problemy ze snem dotykają ponad 50 milionów ludzi na całym świecie, w tym kobiet. Wiele z nich zaczęło używać marihuany, aby zrelaksować się przed snem.

THC ma zdolność zmniejszania stresu, rozluźniania organizmu i ułatwiania zasypiania. Może również zmniejszyć długość snu REM, pozostawiając więcej czasu na cieszenie się głębokim snem w cyklu sen-czuwanie.

5. Marihuana może zmniejszać doświadczany niepokój

Czy wiesz, że kobiety są dwukrotnie bardziej narażone na wystąpienie zespołu lęku uogólnionego (GAD) niż mężczyźni? Stany lękowe są jedną z głównych chorób psychicznych w Stanach Zjednoczonych.

Kobiety coraz częściej sięgają po marihuanę, aby poradzić sobie z doświadczanymi stanami lękowymi, i istnieją dowody na poparcie tego, co niektóre z nich wiedzą już od lat.

Badanie z University of Vanderbilt wykazało obecność receptorów kannabinoidowych w obszarze mózgu odpowiedzialnym za panikę i lęk. Kannabinoidy z marihuany oddziałują z tymi receptorami, uspokajając zarówno uczucie paniki jak i stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.