Senat głosuje za marihuaną dla żołnierzy

Senate Appropriations Committee głosował na początku tego tygodnia nad poprawką, która pozwoli lekarzom zalecać żołnierzom medyczną marihuanę.

Oczywiście, poprawka dotyczy tylko stanów, w których dostępna jest medyczna marihuana. Massroots informuje, że poprawka otrzymała w głosowaniu aż 24 głosy na tak i 7 głosów na nie. To naprawdę imponujący wnik.
Pełna lista głosów znajduje się na stronie SAC. Lekarze weteranów wojennych podlegają prawu federalnemu i do tej pory nie mogli zalecać medycznej marihuany nawet jeśli była ona najlepszym możliwym wyjściem.

Senate Appropriations Committee nad projektem budżetowym dla VA. Poprawka załączona do projektu ustawy budżetowej „uniemożliwia departamentowi wydawanie pieniędzy na egzekwowanie wewnętrznego zakazu stosowania cannabis zalecanego przez uprawnionych do tego lekarzy.”

Nie po raz pierwszy Senat zatwierdził taką poprawkę. Podobna została przyjęta w zeszłym roku, ale ostatecznie została usunięta z końcowego podsumowania budżetowego. Senator Jeff Merkley, jeden ze współautorów projektu powiedział:

„Często mówimy o tym, jak nasi żołnierze walczą w naszej sprawie, i my również musimy zacząć walczyć w ich sprawie.”

Senator Marco Rubio był jednym z siedmiu, którzy głosowali przeciwko poprawce, ale ostatecznie powiedział, że:

„Może warto zobaczyć dokąd zaprowadzi nas trend cannabis.”

Jest to wspaniała wiadomość dla żołnierzy, z których wielu uzależnionych jest leków przeciwbólowych na receptę. Cannabis można stosować w leczeniu wielu schorzeń powszechnie u nich występujących, takich jak PTSD, ból chroniczny i depresja.

Ten ruch z pewnością poprawi jakoś życia wielu osób w całym kraju!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.