Kalifornia zwróciła się do rządu federalnego o re-klasyfikację marihuany

Prawodawcy w Kalifornii, podążając za głosami wyborców, którzy optowali za legalizacją cannabis w listopadzie, oficjalnie zwrócili się do rządu federalnego o przekwalifikowanie marihuany.

Cannabis jest obecnie sklasyfikowane jako Substancja Grupy 1 na Controlled Substances Act. Jest to najbardziej restrykcyjna kategoria i jest ona zarezerwowana dla substancji o „braku wartości medycznych” oraz o „wysokim potencjale nadużyć.

Jest to oczywiście absurd. Jeszcze bardziej surrealistyczne jest to, że zgodnie z rządem Stanów Zjednoczonych, cannabis jest oficjalnie niebezpieczniejszym narkotykiem niż metaamfetamina oraz kokaina, obydwie te substancje znajdują się w Grupie 2.

„Legislatura domaga się, aby Kongres Stanów Zjednoczonych przeklasyfikował cannabis oraz jej pochodne, umożliwiając tym samym przeprowadzanie legalnych badań w celach medycznych.”

Naukowcy od dziesięcioleci mówią, że status prawny marihuany sprawia, że prowadzenie badań naukowych jest bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe.

Wniosek, który został uchwalony przez Senat Kalifornii w głosowaniu 34:2, wzywa również do zmiany prawa federalnego, aby

„Przedsiębiorstwa zajmujące się cannabis mogły korzystać z usług tradycyjnych banków lub instytucji finansowych w celu zaspokajania potrzeb bankowych, tworząc możliwym i legalnym płacenie przez te firmy podatków.”

Kalifornia, w 1996 roku, była pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę w celach medycznych, jednak jeśli chodzi o rekreacyjną marihuanę, przed Kalifornią byli wyborcy stanów takich jak Kolorado, Waszyngton, Oregon oraz Alaska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.