Przemysł cannabis może pomóc w COVID-19

Przemysł cannabis może pomóc w COVID-19. Ale czy rząd chce tego słuchać?

Na obrzeżach Toronto, obok międzynarodowego lotniska Pearson, znajduje się laboratorium do testowania cannabis o powierzchni 16 000 stóp kwadratowych, którego właściciel twierdzi, że może pomóc w przetwarzaniu testów na obecność koronawirusa. Właściciel mówi, że laboratorium jest w stanie przetwarzać około 500 testów dziennie. Dzięki inwestycji w dodatkowy sprzęt liczba ta może wzrosnąć do ponad 1000 testów dziennie.

„Obecnie testowanie jest po prostu zbyt wolne, nieznośnie powolne,” mówi John Slaughter, dyrektor generalny High North Laboratories. „Zaczęliśmy więc sprawdzać to wewnętrznie, aby zobaczyć, co musimy zrobić aby móc przeprowadzić tego rodzaju testy, i okazuje się, że niewiele – posiadamy wszelki potrzebny sprzęt. W każdym razie – mieliśmy rację w tej kwestii.”

Slaughter twierdzi, że laboratorium będzie musiało uzyskać certyfikat zgodności z normami bezpieczeństwa biologicznego drugiego poziomu, ale ma nadzieję, że w obliczu kryzysu certyfikacja może nastąpić szybko. Pierwszym krokiem, a być może najtrudniejszym, jest skłonienie rządu do wysłuchania, co mają do zaoferowania.

Slaughter twierdzi, że od 13 marca próbuje skontaktować się z Health Canada, Ontario Public Health, BDC i innymi organizacjami, ale nie otrzymał jeszcze żadnej odpowiedzi.

Współczuje on organizacjom, ponieważ oczywiście zmagają się one teraz z ciężkim okresem, ale uważa on, że istnieje luka w wiedzy na temat możliwości przemysłu cannabis oraz roli, jaką przemysł może odegrać podczas pandemii.

„Naprawdę uważam, że Industry Canada musi zaktualizować swoją listę firm, które mogą pomóc i zrozumieć, że istnieje wiele nowych obiektów, które zmieniły się i stały się obiektami pierwszego poziomu”, mówi Slaughter. „Nasz obiekt ma mniej niż rok. Wszystko jest nowe, powinniśmy to wykorzystać.”

George Smitherman, były minister zdrowia i opieki długoterminowej, a teraz prezes i dyrektor generalny Cannabis Council of Canada, mówi, że pracuje nad ułatwieniem komunikacji między przemysłem cannabis, a urzędnikami zajmującymi się wszelkimi kwestiami zdrowia w obliczu trwającego kryzysu.

„Mogę być pośrednikiem w każdym przypadku, w którym dana osoba ma problemy z dotarciem do urzędników,” mówi Smitherman dla The GrowthOp. Mówi, że nie miał pojęcia o możliwościach High North Laboratories, ale nie jest zaskoczony jakością ich usług.
„Wiem, że laboratorium posiada niesamowitą wydajność i mogę pomóc mu nawiązać kontakt z z Ontario Public Health” – mówi.
Smitherman twierdzi, że jest to przypadek „przeciążenia informacjami,” ponieważ agencje zdrowia publicznego starają się walczyć z epidemią i zmagają się obecnie z ogromną liczbą zapytań.
„Dostarczenie informacji we właściwe miejsce może być obecnie dość trudne,” mówi.

Canopy Growth z siedzibą w Ontario, największa w kraju firma zajmująca się konopiami indyjskimi, zaczęła przekazywać do szpitali środki ochrony osobistej i maski ochronne. W Quebec, licencjonowany producent HEXO przekazał maski ochronne pracownikom EMS. W New Brunswick Organigram przekazało 500 litrów etanolu do wykorzystania w procesie dezynfekcji rąk. Daniel Sax, dyrektor generalny Sensi Properties, firmy zajmującej się inwestycjami w nieruchomości związane z cannabis, postanowił przekazać maski N95 lokalnemu szpitalowi w Collingwood.

„Tego typu rzeczy są obecnie naprawdę potrzebne pracownikom opieki zdrowotnej. Jest to priorytet,” mówi. „Lekarze i personel medyczny walczące na linii frontu z pandemią zmagają się z ograniczonym zasobem masek i wyposażenia. Musimy pamiętać, że ich bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne. Możemy zwiększyć liczbę łóżek i tym podobne, ale nie możemy wygenerować więcej pracowników służby zdrowia ”.

Sax twierdzi, że obecny moment wymaga „działań specjalnych” w sektorze cannabis oraz innych branżach w całej Kanadzie.
„Jest to prawdziwa wojna biologiczna,” mówi.

Sax twierdzi, że sektor cannabis posiada zasoby, które są prawdopodobnie niedostatecznie wykorzystywane, takie jak niedawno wybudowane duże obiekty, które nie są jeszcze operacyjne z powodu problemów z przepływami pieniężnymi. Sax twierdzi, że te miejsca można wykorzystać do przyjmowania pacjentów COVID-19, którzy poddani są kwarantannie.

„Obiekty te są zbudowane zgodnie ze standardami farmaceutycznymi z odpowiednią konstrukcją HVAC i oferują wewnątrz odpowiedni przepływ powietrza,” mówi. „Firmy cannabis posiadające nadmiar wyposażenia i akcesoriów powinny rozważyć skontaktowanie się z Health Canada lub regionalnymi szpitalami w kontekście tego, co mogą im zaoferować.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.