Cannabis w Missouri

Missouri jest właśnie o krok bliżej do zapewnienia pacjentom z chorobami terminowymi dostępu do marihuany.

Medyczna marihuana może już niedługo zrobić spory krok do przodu w Missouri, ponieważ władze stanowe zagłosowały na korzyść cannabis. Jest to najnowszy postęp w trwającej od wielu lat debacie na temat marihuany.

Ustawa o zalegalizowaniu medycznej marihuany trafiła do głosowania w zeszłym tygodniu. Wynik to 112-44 na korzyść medycznej marihuany.
W rezultacie, ustawa przejdzie teraz do Senatu, gdzie czeka ją kolejna runda głosowania.

Projekt ustawy wymaga dużo zmian w przepisach dotyczących cannabis w Missouri. W szczególności, jeśli ustawa stanie się legalna, będzie ona dostępna dla osób, które ukończyły 18 rok życia i starszych, które cierpią na terminową chorobę.

Podobnie, pacjenci z chorobą Alzheimera, rakiem, PTSD i kilkoma innymi warunkami dopuszczeni będą do wzięcia udziału w programie. W tym momencie, projekt ustawy zezwala pacjentom na stosowanie jedynie niezapalnych form marihuany.

W miesiącach poprzedzających dzisiejsze głosowanie, rozmawiali zwolennicy i przeciwnicy medycznej marihuany. Zwolennicy ustawy argumentowali, że ustawa daje pacjentom dostęp do bardzo ważnego leku, który może zmienić ich cały świat.

Z drugiej strony, przeciwnicy ustawy sugerują, że medyczna marihuana może narażać młodych ludzi na pewnego rodzaju ryzyko. Twierdzą oni, że legalny program medycznej marihuany sprawi, że dzieciom oraz nastolatkom bardzo łatwo będzie zdobyć marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.