Rewolucyjna metoda płatności za cannabis na Hawajach

Nie jest tajemnicą, że Hawaje zmagały się z koniecznością pozyskania dodatkowego finansowania, aby rozpocząć program medycznej marihuany w państwie. Pomimo, że byli jednymi z pierwszych, którzy zalegalizowali cannabis, ingerencja ze strony federalnej sprawiła, że pacjenci otrzymali bardzo niewiele możliwości uzyskania tego leku.
Obecnie dwa koncerny ogłosiły nowy plan udostępnienia struktury finansowej na Hawajach, której tak rozpaczliwie tam brakuje, wznosząc tym samym program medyczny na znacznie wyższe normy.

Państwa, które posiadają programy medyczne odnośnie medycznej marihuany często napotykają wiele problemów, głównie ze względu na tradycyjne metody bankowe. Choć cannabis może być legalne na poziomie stanowym, federalnie nadal jest jednym z narkotyków. A ze względu na to, że większość banków ubezpieczona jest na stopie federalnej, nie są one w stanie tworzyć kont dla firm, które na poziomie federalnym są nielegalne. Stwarza to unikalną barierę dla osób, które potrzebują zasobów, aby rozpocząć działania w firmie.

Hawaje od 2000 roku zmagają się z utrzymaniem programu medycznej marihuany. Bycie daleko od reszty kraju stwarza dodatkowe trudności dla stanu, takie jak na przykład większe wydatki na produkcję i fabrykację marihuany.

Do roku 2015, kiedy finalnie zalegalizowano apteki, pacjenci na wyspie (18.000 pacjentów) musiało uprawiać własną marihuanę, w celu utrzymania kontroli programu oraz niskich kosztów.

W miarę pojawienia się aptek w całym stanie, pojawiły się nowe wyzwania, takie jak ustanowienie kont bankowych oraz bezgotówkowych systemów płatniczych. Zdolność do stosowania kart kredytowych i debetowych jest szczególnie ważna dla wygody i bezpieczeństwa pracowników oraz klientów. Zapewnia to również łatwiejszy proces dla właścicieli i producentów.

Obecnie, Safe Harbor Private Banking, wiodący program bankowy dla firm zajmujących się cannabis oraz CanPay, najdoskonalszy program płatniczy w świecie cannabis, ogłosiły połączenie, które rozwiąże wszystkie problemy na Hawajach.

„Po raz pierwszy w historii prawodawcy, banki oraz przedstawiciele przemysłu cannabis zgromadzili się tworząc ogólno – stanowy program, który umożliwi placówkom dostęp do transakcji bezgotówkowych, które są zarówno bezpieczne jak i niezawodne.”

Sundie Seefried, CEO Safe Harbor Private Banking mówi, ze przełomowy program zapewni przedsiębiorcom odpowiednią strukturę płatności potrzebną do utrzymania niezbędnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.