Licencja na medyczną marihuanę dla turystów?

Czy turyści mogą uzyskać licencję na medyczną marihuanę w USA?

A więc odpowiemy krótko: Nie. W przypadku wydawania licencji na medyczną marihuanę, wszystkie stany w USA wymagają dowodu na zamieszkanie w danym stanie. W związku z tym turyści mieszkający poza stanem nie są w stanie uzyskać tejże licencji.

W każdym razie, w niektórych stanach turyści, którzy już posiadają licencje na medyczną marihuanę, mogą ją legalnie kupować. Stany takie jak Kalifornia, Arizona i Waszyngton umożliwiają zakup zarówno medycznej jak i rekreacyjnej marihuany pełnoletnim turystom. Nie zalecane jest natomiast podróżowanie z jednego stanu do drugiego z marihuaną w swojej kieszeni, ponieważ może się to bardzo niefortunnie skończyć (nawet jeśli została ona legalnie zakupiona).

We wrześniu 2018 roku, Arizona Appeals Court orzekł, że karty uprawniające do zakupu medycznej marihuany będą uznawane również poza stanem. Zatem jeśli podróżujesz do stanu, gdzie legalna jest rekreacyjna marihuana – twój status pacjenta nie ma znaczenia. Jednak jeśli zamierzasz kupować medyczną marihuanę – musisz zapoznać się z lokalnymi przepisami oraz regulacjami, aby upewnić się, że twoja licencja zostanie zaakceptowana przez stan, który zamierzasz odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.