Najlepsze Sztuczki w Ogrodzie Marihuany

Niektóre z tych hacków to po prostu proste zwroty akcji na temat tego, co już robisz, używając czegoś nowatorskiego, niektóre to przydatne środki zaradcze w przydomowym ogrodzie, a niektóre to naprawdę fajne pomysły, które możesz przerobić ze zwykłych przedmiotów…

1. Użyj opaski zaciskowej z etykietą, aby oznaczyć rośliny:

Tyczki do roślin, taśma, markery, a nawet ołówki woskowe – wszystkie z nich w końcu zawodzą, gdy wyskoczą z podłoża lub pojemnika, albo ulegną zużyciu lub zmyciu, aż staną się nieczytelne. Wszyscy nienawidzimy mylić rośliny – tym bardziej, gdy na etykiecie znajdują się informacje monitorujące ich wiek.

Użyj opaski zaciskowej z etykietą i przymocuj ją wokół trzpienia. Zaznacz datę starym, dobrym ołówkiem grafitowym, aby się nie ścierał ani nie zmywał wodą.

2. Wykorzystaj młodą pastę kokosową do leczenia ran roślinnych:

Niezależnie od tego, czy chodzi o niefortunny trening, błędne cięcie brzytwą czy złamanie gałęzi ze względu na jej ciężar, rany roślin są rzeczywistością dla każdego hodowcy. Otwarte rany roślin nie tylko zagrażają twoim uprawom, osłabiając ich strukturę, ale narażają twoje rośliny na infekcje całego świata paskudnych bakterii, grzybów oraz wirusów.

Chwyć młodego zielonego kokosa z lokalnego sklepu ze zdrową żywnością i wygarnij z niego kremowy, biały miąższ. Zastosuj ten produkt bezpośrednio na rany roślinne, aby przyspieszyć gojenie i zwiększyć odporność rannej dziewczyny na stres i choroby. Możesz owinąć ranę taśmą florystyczną lub zrobić opatrunek roślinny z wacika nasączonego alkoholem i taśmy elektrycznej lub izolacyjnej.

3. Użyj żelu aloesowego jako żelu do klonowania:

Kiedy nadejdzie pora na wycinanie klonów, a skończy Ci się zapas, po prostu sięgnij po swoją podręczną roślinę Aloe Vera! Jest świetny nie tylko na oparzenia słoneczne – żel z rośliny Aloe Vera to świetny żel do klonowania pełen składników odżywczych i hormonów, które sprzyjają szybkiemu ukorzenieniu. Po prostu oderwij końcówkę rośliny i zanurz swoje sadzonki dokładnie tak, jak w przypadku żelu kupionego w sklepie, a następnie umieść je w pożywce, jak zawsze.

4. Wykorzystaj szpilki do ubrań do LST:

Zaciśnij na szpilkach do ubrania, aby dociążyć dominujące szczyty podczas wegetacji, aby uzyskać równomierny baldachim. Zrobione prawidłowo, może to pomóc w kontrolowaniu rozciągnięcia i promować krótsze, bardziej krzaczaste rośliny z większą liczbą pąków.

5. Używaj starych pojemników na wynos do WSZYSTKIEGO:

Nikt nie lubi zimnej, wysuszonej żywności, a inżynieria pakowania to branża skupiona częściowo na upewnianiu się, że twoje jedzenie utrzymuje temperaturę i wilgotność na swojej (czasem uciążliwej) drodze z kuchni na kanapę. Jeśli to działa na kurczaka, może działać na marihuanę.

Okrągłe, nieprzezroczyste, plastikowe pojemniki są doskonałym środowiskiem do kiełkowania nasion w wilgotnym ręczniku papierowym, podczas gdy pojemniki z nieprzezroczystym dnem i przezroczystymi wierzchołkami mogą być świetnymi małymi szklarniami do zakładania sadzonek lub, jeśli są wystarczająco wysokie, do ukorzeniania klonów. Duże niebiodegradowalne pojemniki styropianowe to fantastyczne izolowane kubki z klonów oraz woskowane białe chińskie pudełka na żywność to nawet całkiem dobre doniczki!

6. Stwórz własne doniczki do LST:

Trening niskiego stresu to świetny sposób na kontrolowanie wysokości ogrodu i maksymalizację plonów poprzez tworzenie równomiernego baldachimu. Jeśli nie masz całego stołu, aby użyć metody kraty/ekranu zieleni, a twoje rośliny są zbyt mocne, aby obciążać je spinaczami do bielizny, możesz przeprowadzić LST na roślinie w pojemniku, w którym się znajduje. Po prostu wkręć śruby w sztywny pojemnik.

7. Zrób własne doniczki z tkaniny:

W ciągu ostatnich kilku lat pojemniki z tkaniny stały się bardzo popularne. Niezależnie od tego, czy są to RootPots, SmartPots, GeoPots, czy inne, te doniczki z tkaniny mają takie zalety, że są prawie niemożliwe do przelania, naturalnie przycinają korzenie powietrzem, dostarczają więcej tlenu do strefy korzeniowej niż standardowe pojemniki i są łatwe do pakowania i przechowywania. Możesz łatwo zrobić własne z tanio kupionych geotekstyliów, takich jak tkanina blokująca chwasty (zwana również tkaniną krajobrazową).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.